Birželio 1 d. po 3 mėnesių pertraukos kino centras „Garsas“ atveria savo sales. Žiūrovams paruoštas tarptautinės vaikų gynimo dienos repertuaras, kvies pamatyti specialią filmų programą visai šeimai. Vasaros pradžią pažymės šiltas ir spalvingas nuotykių filmas „Nepaprasta vasara su Tesa“ (Nyderlandai, Vokietija, rež. Steven Wouterlood). Tai pagal olandų rašytojos Anos Woltz to paties pavadinimo novelę sukurta drama vaikams ir jaunimui, akcentuojanti šeimos santykius ir pabrėžianti žmogiškojo ryšio svarbą. Filmas pelnė 9 tarptautinius kino apdovanojimus.

Mažuosius futbolo gerbėjus džiugins veiksmo juosta „Falkonai“ (Islandija, rež. Bragi Thor Hinriksson), o mėgstantys kovų menus bus sužavėti dinamišku filmu „Kovotoja“ (Nyderlandai, rež. Johan Timmers), pripažintu geriausiu Europos filmu jaunimui. Neabejingus socialiniams tinklams įtrauks drama „Like virusas“ (Švedija, rež. Sergey Vasiliev).

Pirmąją kino teatro atidarymo savaitę bus rodomi filmai kino gurmanams. Šiemet žiūroviškiausiu festivalio „Kino pavasaris“ filmų išrinkta lenkų drama „Kristaus kūnas“ (rež. Jan Komsa) kupina įdomios polemikos apie religiją ir bažnyčios instituciją. Filmas pelnė „Oskaro” nominaciją geriausiam užsienio filmui.

Tapatybės paieškos bus vaizduojamos kitame programos filme „Matijas ir Maksimas“ (Kanada, rež. Xavier Dolan). Režisierius pakeitęs keletą romantinės komedijos elementų įsižiūri į heteronormatyvioje aplinkoje gyvenančių vyrų pažeidžiamumą ir tapatybės paieškas.

Prancūzų kino žvaigždės Catherine Deneuve gerbėjai savo mylimą aktorę išvys režisieriaus Hirokazu Kore-edos filme „Visa tiesa apie divą“ (Prancūzija, Japonija). Čia narpliojama šeimos santykių tema, kur net tragiškos klaidos vaizduojamos šiltai ir empatiškai. Iš kino projektoriaus taip pat švies rumunų filmas „Švilpautojai“ (rež. Corneliu Porumboiu), drąsiai maišantis film-noir žanrą su komedija, detektyvą su drama, realybę su kino citatomis ir sukuriantis reginį, kuriuo mėgausis visi, mylintys kiną.

Prancūzų režisierė Alice Winocour (lietuvių žiūrovams žinomas jos 2015 m. filmas „Mustangės“) savo naujausioje dramoje „Proxima“ (Prancūzija) parodys, koks trapus yra mūsų kūnas. Žmogus – sukurtas žemei, ją palikdamas jis peržengia savo kūniškas ribas. Astronautė mama peržengia ribas dukart – jai tenka su dviguba jėga atsiplėšti nuo žemės gravitacijos ir meilės vaikui.

 

Išsamesnė informacija www.garsas.lt.