Pandemijos metu Europos Parlamentas (EP) ne tik atlieka teisėkūros, biudžeto ir priežiūros funkcijas, bet ir remia vietos bendruomenes. Trijose šalyse veikiančiuose Parlamento pastatuose tiekiamas maistas, suteiktas prieglobstis, veikia koronaviruso patikros punktas.

„Dabartinė kritinė situacija paveikė visus žmones, nė vienas negali būti paliktas likimo valiai. Institucijos taip pat turi parodyti gerą pavyzdį“, – pažymėjo Europos Parlamento pirmininkas David Sassoli.

Briuselyje nuo balandžio 14-osios EP kartu su labdaros organizacijomis kasdien patiekia apie septynis tūkstančius maisto porcijų labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, taip pat Sen Pjero ligoninės darbuotojams. Maždaug šimtui pažeidžiamų moterų Parlamento patalpose nuo balandžio 29 d. buvo suteiktas prieglobstis, o kavinė pertvarkyta jų maitinimui laikantis visų saugumo reikalavimų. Be to, dalis EP priklausančių automobilių Briuselyje buvo paskirti išvežioti maistą ir priemones gydytojams bei slaugytojams.

Strasbūre Parlamentas kartu su vietos Raudonuoju kryžiumi ir savivaldybe patiekia apie 500 maisto porcijų per dieną pažeidžiamiems žmonėms. Nuo gegužės 11-osios Parlamento pastate veikia COVID-19 patikros punktas. Iš viso čia įsikūrė keturios diagnostikos laboratorijos, atsakingos už regiono gyventojų tyrimus. Parlamento transportas taip pat naudojamas reikiamoms priemonėms pristatyti.

Liuksemburge EP kartu su Raudonuoju kryžiumi, „Caritas“ ir organizacija „Abrigado“ pažeidžiamiems asmenims patiekia apie 500 maisto porcijų per dieną. Be to, Betembūro slaugos namams pristatytos vertimo kabinos su stiklo pertvaromis, įprastai naudojamos užsienio komandiruotėse, o šiuo atveju – saugiems ilgai nesimačiusių giminaičių susitikimams.

EP suteikė savo infrastruktūrą, tačiau šias pagalbos iniciatyvas vykdo ir prižiūri savivaldybės ir vietinės organizacijos. Norint gauti daugiau informacijos, reikėtų kreiptis į jas tiesiogiai. Parlamento multimedijų centre galima rasti vaizdo įrašų ir nuotraukų iš neįprastai naudojamų EP pastatų Strasbūre, Briuselyje ir Liuksemburge.