Planuojate pirkti savo svajonių būstą ir pagaliau gyventi tokiuose namuose, kuriuos tikrai galite vadinti NAMAIS? Džiugu, kadangi to nusipelnė kiekvienas žmogus. Tiesa, ieškodami Jums labiausiai tinkamo būsto turite nepamiršti bendrauti su vertintojais, kurie padeda nustatyti realią būsto vertę ir tuo pačiu išvengti permokėjimo su kuriuo dažniausiai susiduria skubantys pirkėjai.

Vertintojas.lt profesionalai tikina, kad į juos vis dažniau kreipiasi žmonės, kuriems reikalingos būsto vertinimo paslaugos. Kas tai dažniausiai lemia?

  • Nurodoma, ar pardavėjo prašoma kaina – logiška.

Suprantama, kad pirkėjai niekada nenori permokėti ir tuo pačiu, kad pardavėjai dažniausiai stengiasi kuo daugiau uždirbti. Turto vertintojai ir yra tam  kad galėtų nustatyti tinkamiausią būsto vertę, kuri geriausiai atitinka rinkos situaciją. Žinoma, paslaugas teikia ir turi teikti nepriklausomi vertintojai, kurie padeda pamatyti realią situaciją.

  • Sužinoma reali būsto kaina.

Vertintojai ne tik padeda nustatyti, ar prašoma suma atitinka rinkos vertę, tačiau taip pat ir gana tiksliai nurodo – kokios kainos ribos atitinka konkrečią situaciją. Tai aktualu tikrai ne tik tiems, kurie nori pirkti. Jeigu skubate parduoti – tokiu atveju svarbu nurodyti kainą, kuri pirkėjams atrodytų logiška. Juk jie daug laiko praleidžia ieškodami būstų, tad puikiai žino – kokios kainos už konkretaus tipo būstą yra logiškos.

  • Turto vertinimas gali padėti gauti būsto kreditą.

Kadangi šiais laikais būstai dažniausiai yra perkama su paskolomis – visiškai natūralu kad tikslus būsto vertinimas gali padėti ne tik nepermokėti tačiau taip pat ir gauti paskolą. Tai dažniausiai reikalinga bankams, kurie prašo įrodyti, kad tam tikras būstas yra x vertės ir tuo pačiu suteikiama x dydžio paskola. Kai kurios institucijos net neteikia paskolų be ekspertų vertinimų.

  • Vertinimas dėl galimybės disponuoti turtu.

Nepriklausomai ekspertai ne tik nurodo galimas sumas už x būstą, tačiau taip pat ir patikrina daugelį dokumentų. Pavyzdžiui, vertinama, ar žmogus, kuris įsigys būstą, galės juo laisvai disponuoti. Patikėkite, praktikoje yra labai daug pavyzdžių, kai tokie tikrinimai labai nustebina rezultatais.

  • Laiko taupymas.

Galiausiai, vertintojų paslaugos padeda sutaupyti laiko tiek pirkėjams, tiek pardavėjams.