Šių dienų visuomenėje labai mėgstama akcentuoti lyčių skirtumus. Kaip bebūtų – tam visada atsiras priešprieša, kuria pasidžiaugti tikrai vertėtų. Ypač, kai kalba pasisuka apie vaikus. Laimei, daugelis prekių gamintojų stengiasi ieškoti sprendimų, kurie būtų kuo universalesni. Juk rožinė – ne tik mergaitėms, o žydra – ne tik berniukams. Juk lėlėmis gali žaisti ne tik mergaitės, o mašinos įdomios – ne tik berniukams. Tokie stereotipiniai vaizdiniai tik sukelia papildomą galvos skausmą vaikų tėveliams ir paverčia elementarių daiktų įsigijimą kiek sudėtingesniu, jei jis galėtų būti. Vertėtų pamiršti šiuos konservatyvius ir nekūrybiškus standartus bei suprasti, jog spalva ar daikto tipas – nieko nelemiantis veiksnys. Gamintojai pabrėžia, jog į rinką vis dažniau išleidžiami unisex (liet. skirti abiem lytims) drabužiai ir žaislai vaikams, kurie padeda lengviau apsispręsti prieš įsigyjant daiktą. Kalėdų dovanos vaikams – daug laiko atimantis procesas, tačiau kartu su Kaledos.lt komanda pasidaro aišku, jog tai – vieni niekai. Dovanos berniukams ir Kalėdinės dovanos mergaitėms nuo šiol – išvien!

Gyvūnų rinkinys 

Juos myli visi! Ir mergaitės ir berniukai, ir maži ir dideli. Nuo egzotiškų Safario žvėrių iki lietuviško kaimo gyvūnų – pasirinkimas išties platus. Zebrai, briedžiai, šunys, katės, kiaulės ir begalė kitų įvairiausių gyvūnų užtikrins, jog gamtos pažinimas nutiktų daug greičiau!

Be viso to, jeigu jūsų mažiesiems auga dantys, guminiai gyvūnai padės pakasyti dantenas – kaip gi nekiši jų į burną. Juk taip ir vyksta pasaulio pažinimas!

 

Ar pamenate Yo yo?

Negi neturėjote tokio vaikystėje? Tai žaislas, kuris neišeina iš mados ir patinka visiems vaikams. Net ir kai kuriems tėveliams! Tai sunki disko pavidalo ritė, kurioje – įvyniota virvelė su nykščiui tinkama kilpa. Įtvirtinus pirštą, paleidžiamas diskas – taip išsivynioja virvutė. Vos tik diskui pasiekus žemiausią tašką, jis toliau inertiškai sukasi ir virvė ima vėl vyniotis į viršų. Tam tikra prasme, Yo Yo žaidimas prilygsta žongliravimui, nes čia reikia ir tinkamo susikaupimo ir įgūdžių. Šis žaislas yra tiems, kurie nemėgsta pasiduoti ir nori tobulinti savo įgūdžius!

 

Kreidelės paišymui lauke

O kam gi jos gali nepatikti? Juk tai galimybę sukurti meną kone bet kur! Viskas ko reikia – sudominti vaiką ir tinkamai pristatyti kreideles. Nupieškite ką nors ant grindinio, parodykite vaikui kaip tai daroma ir leiskite pabandyti pačiam. Prieš akis atsirandantys įvairiausi priešiniai ir formos kaipmat sudomins – artimiausiu metu jūsų vaikas turės mėgstamą užsiėmimą. Kreidelių kaina – tikrai neaukšta, tad nusprendę neišlaidauti per šias Kalėdas, galėsite džiaugtis: kreidelės taps džiuginančia dovana, o piniginės turinys nebus smarkiai paliestas.

Įvairios dėlionės ir galvosūkiai

Galvosūkiai gali būti sudaryti iš stambių ir smulkių detalių, todėl juos būtų galima pasirinkti pagal vaiko amžių. Medžiagų įvairovė taip pat itin didelė: mediniai ar veltiniai, plastmasiniai ar guminiai – išsirinksite tokius, kokie patiktų jūsų vaikui. Kad ir kiek laiko praeitų, dėlionės visuomet išlieka žaislų tope – su jomis niekada nenuobodu žaisti. Be to – įvairios dėlionės skatina smulkiosios motorikos vystymąsi, kuris itin svarbus, kad vaikas pradėtų greičiau kalbėti. Nupirkite savo vaikui dėlionę ir stebėkite jo susidomėjimą, padėkite teisingai konstruoti ir dėlioti žaidimą!

Medinis dviratukas-paspirtukas

Važinėjimas dviračiu – tai, be ko neapsieis nei vienas berniukas ar mergaitė. Kasdienės treniruotės dviratuku-paspirtuku padės mankštinti kojas, nugarą ir kitas raumenų grupes, taip pat padės vystyti koordinaciją. Tai žaislas-transporto priemonė, kurį galėsite perduoti ir kitam vaikui taip išnaudodami daiktą maksimaliai.

Norite pasisemti dar daugiau idėjų? Apsilankykite Kaledos.lt tinklaraštyje ir inspiruokitės – neabejojame, jog Kalėdines dovanos šiais metais bus pačios nuostabiausios!