Panevėžio lėlių vežimo teatro kolektyvas į teatrą kvies pačius mažiausius žiūrovus – kūdikius. Jau rugsėjo 13 d. 11 val. vyks neeilinio projekto – pojūčių spektaklio „Tarkšt, barkšt“, skirto ką tik gimusiems kūdikiams ir vaikams iki 3 metų, premjera. Iki šiol teatro repertuariniai spektakliai dažniausiai buvo skirti vaikams nuo 3 metų.

Mažiausias žiūrovas spektaklį pažins per pojūčius, regėjimą, klausą, lytėjimą. Specialiai sukurtoje, patogioje erdvėje žadama stiprinti tėvų ir vaikų emocinį ryšį, lavinti jausmus ir protą. Kadangi pagrindinė aktorių užduotis – rasti kontaktą su mažyliais, viename spektaklyje dalyvių skaičius apsiribos iki 20 asmenų. Teatro salė pavirs į šviesų, mažą pasakų pasaulį, sukurtą su meile ir dėmesingumu kiekvienam vaikui.

Nuo pat gimimo vaikas turi „namų“ sąvokos supratimą. Pirmiausia tai mamytės pilvelis, vėliau namai, kuriuose gyvena jo šeima. Kuomet atsivers spektaklio durys, mažylis galės pamatyti, suprasti, o galbūt ir prisiminti, kad lizde gyvena paukštelis, urve – kiškis, vandenyje – žuvis, avilyje – bitė… Ir visi jie skleidžia skirtingus garsus, juda, gyvena visai šalia mūsų… „Tarkšt barkšt“ – spektaklis kūdikiams, kurio metu mažiausieji atsidurs nuostabiame, pilname gyvybės teatriniame pasaulyje.

Spektaklio režisierė – aktorė, pedagogė, režisierė, sėkmingai sukūrusi net 3 spektaklius kūdikiams Ukrainoje – Maryna Bahomaz. Režisierė yra kūrusi Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Kazachstane ir Moldovoje. Pripažinta Nacionalinės teatro premijos „Kijevo širdies balsas 2011“ laureate už kūrybą vaikams, Ukrainos festivalio „Sezono premjeros 2014“ nominacijų „Geriausia režisierė“ ir „Geriausias spektaklis“ laimėtoja. Kaip teigia pati spektaklio režisierė – visi dideli dalykai prasideda nuo mažų, taip ir auga asmenybės.

Spektaklio dailininkė – Olga Filonchuk (Ukraina) atkreipia dėmesį, kad pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais vaikas atranda pasaulį per pojūčius. Spektaklis kuriamas išanalizavus vaikų amžiaus tarpsnių poreikių psichologiją, todėl šis spektaklis griežtai skirtas ką tik gimusiems kūdikiams ir vaikams iki 3 metų.

Spektaklio trukmė – 35 min. Spektaklis dar bus rodomas rugsėjo 17 d. 11 ir 14 val., rugsėjo 18 d. 11 ir 14 val. ir rugsėjo 19 d. 11 val. Teatro kolektyvas į pojūčių spektaklį kviečia rezervuotis vietas iš anksto, kadangi vietų skaičius labai ribotas. Visus tėvelius, nespėjusius užsirezervuoti vietų, kolektyvas kvies apsilankyti spektaklyje spalio mėnesį.