Šiandien  Panevėžio gamtos mokyklą papuošė panevėžiečių dovana – meno instaliacija “Tegyvena medžiai ir paukščiai”. Nuo šiol atvykstančius į mokyklą darbuotojus ir svečius pasitiks medžių alėjoje “išaugęs” Sąžinės medis, kuris primins apie žmogaus ir gamtos bendrystę.

Idėjos autorė Viktorija Polzunovaitė teigia, kad idėją brandino penkis metus: “Prieš kelis metus buvo gimus idėja Panevėžiui padovanoti sąžinės medį, bet matyt, dar buvo nelaikas. Tačiau pradėjus miesto centre kirsti medžius, įsibėgėjus medžių kirtimui Lietuvoje, mintis apie sąžinės medį ėmė kirbėti ir nedavė ramybės. Liūdesys dėl retėjančios Laisvės aikštės paskatino idėja dalintis garsiai. Labai džiaugiuosi, kad šalia atsirado ir idėja “užsikrėtė” Kęstutis Krikščiūnas.”
K.Krikščiūnas instaliaciją kūrė gyvybę suteikdamas medžiui sausuoliui. Instaliaciją puošia paukščiai ir skimbčiojantys varpeliai, kurie vėjui pučiant tarsi primena, kad turime įsiklausyti ir išgirsti savo sąžinės balsą. “Labai svarbu būti darnoje su savimi ir su gamta. Atsakingai priimti sprendimus ir galvoti apie jų pasekmes, “- teigia idėjos autoriai.
Su instaliacija galite susipažinti Panevėžio Gamtos mokykloje, mokyklos darbo laiku.