Rugsėjo 10 d. 17.30 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys)  II aukšto erdvėse atidaroma menininko Arvydo Gudo skaitmeninės grafikos darbų paroda SADUG. Ryškūs, provokuojantys, jaunatviški darbai džiugins bibliotekos lankytojus visą rugsėjį.

„Piešiu. Maketuoju. Tapau. Dažau. Karts nuo karto ir kalu bei pjaustau. Priklauso nuo to, koks yra darbo pobūdis. Dažnai  į vienį susiliejus netvarkai, maištui ir atleidimui, gimsta vienas, o kartais ir ciklas darbų, kurie be pavadinimo dvimatėje spalvos ir formos erdvėje įgauna kitokią žodžio ar prisiminimo reikšmę.

Naujai gimusios reikšmės niekada neteisinu ir neieškau jai paaiškinimo. Taip vieni darbai dulka spintoje, kiti, seniai pakeitę formą ir antrąkart uždažyti, virsta dekoracijų elementais, spektaklių dalimi. Yra ir tokių, kurie prisiglaudžia vieno ar kito draugo namuose ant sienų, lubų ar randa vietą  tualeto kampe. Vieta nėra svarbi. Svarbu, ką darbas pasako jo savininkui.

Kartais vienas kitas darbas į pasaulį iškeliauja spaudinio pavidalu, įgaudamas kitokią potemę, šalia savęs turėdamas tekstą. Dalis darbų susideda į tomus, suformuoja griežtas šeimas, kurias sudedu į mašinos bagažinę ir vežu. Įkurdinu juos kur nors po stogu ar galerijos erdvėje, belangiame rūsyje ar šviesioje bibliotekos salėje“, – taip savo kūrybos ypatumus nusako pats dailininkas.

Pasvalietis menininkas jau vaikystėje jautė potraukį piešti, tapyti, „pagauti“ aplink besiskleidžiantį grožį. 2016 m. jis baigė Dailės ir dizaino pedagogikos studijas Šiaulių universitete. Šiuo metu aktyviai kuria: fotografuoja, kuria skaitmeninę grafiką, bendradarbiauja su teatrais kaip spektaklių dailininkas.

A.Gudas dažnas parodų dalyvis: dalyvavo 56-oje Šiaulių menininkų parodoje, grupinėje parodoje „Masinė hipnozė“, Kauno grafikos bienalėje „Fragmento (r)evoliucija“ ir kitose. Surengė keletą asmeninių parodų. Jo graffiti darbas „Gatvės kalba“ puošia Pasvalio viešąją erdvę.

Viename interviu menininkas yra sakęs, kad „geriausias jo apibūdinimas – tai žmogus, kuris džiaugiasi gyvenimu.“ A. Gudo nuomone, šiandieniniame pasaulyje mes labai dažnai ieškome kitų žmonių, kurie mums pagelbėtų, padarytų laimingus, bet tą gali padaryti tik pats. Pasak jo, reikia savęs ieškoti, daug ir įvairių dalykų išbandyti, skirti sau laiko.

Ateikite į parodą ir pasinerkite į laisvą, gaivališką menininko pasaulį!

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

 

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.