Pasaulyje vis labiau populiarėjanti savanorių veikla neaplenkė ir Panevėžio rajono. Savivaldybės viešosios bibliotekos duris pravėrusius lankytojus dažnai pasitinka visada smagiai nusiteikusi miela mergina – savanorė Elza iš Sakartvelo.

Su didelėmis viltimis išmokti, pažinti ir pasidalinti  Europos Savanorių  Tarnybos  (EST) narė liepos mėnesį pravėrė bibliotekos duris.

„Daug girdėjau apie Lietuvą. Žinau, kad tai gražus kraštas su dar gražesniais žmonėmis. Vaikus, sutiktus bibliotekoje, pamilau iš karto,“– sako Elza.

Mergina studijuoja pedagogiką Batumio Šota  Rustavelio valstybiniame universitete studijuoja pedagogiką, tad veikla su vaikais Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje jai suteikia ne tik malonumą, bet ir būsimam darbui reikalingos patirties.

Tęsti studijas Elza planuoja po dešimties mėnesių, praleistų Savivaldybės viešojoje, Liūdynės ir kitose rajono bibliotekose.

Tai jau 12-oji EST savanorė, kurios sulaukė Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka nuo 2007-ųjų metų.

Biblioteka – ne vienintelė rajono įstaiga, kurioje darbuojasi savanoriai iš užsienio.

Šeši savanoriai iš Meksikos, Prancūzijos ir Italijos dviem savaitėms atvyko į Krekenavos regioninį parką. Jie tvarko parko infrastruktūrą: remontuoja ir dažo prie lankytinų gamtos ir kultūros objektų lauko baldus, plaukdami baidarėmis renka šiukšles iš Nevėžio upės, tvarko poilsiavietes.

Jau pirmomis dienomis atvykėlius sužavėjo natūrali Lietuvos gamta,  žalios pievos, švarus Nevėžio vanduo, todėl po darbų jaunuoliai planuoja susipažinti su Krekenavos krašto įžymybėmis, keliauti po Lietuvą.