Panevėžio miesto savivaldybės administracija parengė tarybos sprendimo projektą ir teiks svarstyti tarybai rugpjūčio mėnesį, dėl mokesčio už ikimokyklines įstaigas. Planuojami pokyčiai susiję su lankomumu, įstaigos reikmėmis ir maitinimu.

  • Nebelieka nelankymo pateisinimo pažymų – kai vaikas nelanko įstaigos, mokestis už maitinimą yra nemokamas.
  • 11,5 Eur per mėnesį – fiksuotas įstaigos reikmių mokestis
  • Penktadaliu daugiau lėšų – kokybiškam vaiko maitinimui

Nuo rugsėjo 1 d. Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu nebebus išduodama medicininė pažyma, kuria mokykloms, darželiams tėveliai pateisindavo vaikų neatvykimą dėl ligos. Iki šiol būtent ši pažyma būdavo priežastis ikimokyklinėms įstaigoms neskaičiuoti mokesčio už maitinimą už nelankytas dienas. Tad nuo rudens siūloma iš esmės išlaikyti nuostatą, kad vaikui neatėjus į darželį už maitinimą nereikėtų mokėti.

Svarstyti teikiamas fiksuotas 11,5 Eur mėnesinis įkainis. Skaičiuojama, kad įstaigos reikmių mokestį būtina didinti 20 proc. – apie 0,52 Eur už darbo dieną. Surinktos lėšos nebebus naudojamos komunalinėms paslaugoms apmokėti, o visos skiriamos higienos normų reikalavimams vykdyti ir kt. įstaigų reikmėms. Išlaidas už komunalines paslaugas pilnai apmokės Savivaldybė.

Panevėžyje ikimokyklinių įstaigų reikmių mokestis paskutinį kartą keistas 2012 m. Naujasis tarifas įsigaliotų rugsėjo 1 d.

Jau 10 metų, kai Panevėžyje nebuvo keičiamas mokestis už vaiko maitinimą. Per šį laiką augo produktų, paslaugų kainos, patvirtinti nauji vaikų mitybą reglamentuojantys teisės aktai, reikalavimai, kito patys vaikų ir tėvų mitybos principai. Ypač akcentuojamas sveikatai palankus maistas – įvairus ir visavertis, patiekalai gali kartotis tik kas tam tikrą laiką.

Visa tai tapo iššūkiu miesto lopšeliams darželiams – sudėtinga pagaminti vaikams sveiką, kokybišką ir skanų maistą, nedidinant tam skiriamų lėšų.

Todėl paskaičiuota, kad maitinimo kaina didės 20 proc. Ji įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

Savivaldybei maitinimo mokesčio augimas kainuotų papildomai 45 tūkst. Eur per metus – tiek ji mokės už lengvatas gaunančius vaikus.

Patvirtinus naujus įkainius, panevėžiečiams lankyti ikimokyklines įstaigas ir toliau kainuotų mažiausiai, palyginti su kitais didžiaisiais miestais. Vilnius moka apie 61,38, Kaunas – 63,8, Klaipėda – 64,5, Šiauliai – 62,24 Eur per mėnesį. Tuo tarpu įsigaliojus naujiesiems tarifams panevėžiečiai – apie 61,22 Eur per mėnesį.