Birželio mėn. 10 – 14 dienomis VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gerosios patirties sklaidos klausimais lankėsi 2 neochirurgai iš  Nacionalinio Ukrainos medicinos mokslų Akademijos mokslinio – praktinio endovaskuliarinės neurorentgenochirurgijos centro ir 2 neurochirurgai iš Lvovo Nacionalinio medicinos Danilos Galickio vardo universiteto. Pradžią šiems dalykiniams susitikimams davė VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjo dr. Andriaus Pranculio vizitas į Ukrainą, įvykęs 2018 m. rudenį. Kijeve vykusiame Ukrainos Neochirurgų suvažiavime jo paskaita apie insultų klasterius Lietuvoje, jų darbo principus, galimybes ir naudą pacientams, sulaukė didžiulio vietos specialistų susidomėjimo. Tuomet ir buvo aptarti Ukrainos ir Lietuvos specialistų bendradarbiavimo klausimai.

Svečiai iš Ukrainos susipažino su insultų gydymo, atliekant trombektomijas (trombų pašalinimas iš smegenų arterijų), teoriniais ir praktiniais aspektais, stebėjo VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų atliekamas operacijas, išklausė teorinį kursą, susipažino su gydymo metodais, turima medicinine įranga, vienkartinėmis priemonėmis, pacientų gydymo galimybėmis mūsų ligoninėje šiandien ir vizijomis į artimiausią perspektyvą.

Susitikime su ligoninės direktoriumi Arvydu Skorupsku, svečiai iš Ukrainos pasidžiaugė atsiradusia galimybe lankytis Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, susipažinti su Intervencinės rediologijos skyriaus veikla, įranga, darbo organizavimu ir galimybėmis, padėkojo už išsamią teorinę ir praktinę informaciją, kurią gavo lankydamiesi ligoninėje, už nuoširdų bendravimą, parodytą dėmesį ir pažadėjo, atsiradus tinkamai progai, pakviesti mūsų gydymo įstaigos specialistus apsilankyti Ukrainos gydymo įstaigose.