Birželio 6-9 d. kino centre „Garsas“ vyks vieno geriausių Lietuvos kino operatorių – Algimanto Mikutėno filmų retrospektyva, skirta jo 70 metų jubiliejaus proga. Bus parodyti trys didelio populiarumo sulaukę ir jau klasika tapę filmai: „Ir jis pasakė jums sudie“, „Nuodėmės užkalbėjimas“, „Dievų miškas“ bei trumpametražių dokumentinių filmų programa.

A. Mikutėnas – Lietuvos kino operatorius, nufilmavęs daugiau kaip 50 vaidybinių ilgametražių ir trumpametražių filmų, reklaminių bei muzikos klipų, kino kronikos siužetų, dokumentinių, mokslo populiarinamųjų filmų. Kurdamas filmo nuotaiką, atskleisdamas personažų vidinę būseną jis meistriškai naudoja šviesą, spalvas, kadro kompoziciją. Kino centre „Garsas“ yra vedęs kino kūrimo dirbtuves vaikams, kuriose perteikė savo turimas žinias jauniesiems kino kūrėjams.

Birželio 6 d. 18 val. retrospektyvą atidarys drama „Ir jis pasakė jums sudie“ (rež. Andrius Šiuša). Tai psichologinis kino pasakojimas apie žmogų, atsidūrusį jam keistoje ir neįprastoje vietoje. Filmas pelnė pagrindinį prizą renginyje „Šiaurės šalių kino dienos“ Liubeke ir Strasbūro tarptautiniame kino festivalyje. Bratislavos tarptautiniame kino festivalyje pelnytas prizas už geriausią vaizdą ir garsą. Filmo pristatyme dalyvaus ir pats operatorius A. Mikutėnas.

Retrospektyvą birželio 7 d. 18 val. tęs dokumentinių trumpametražių filmų programa. Filmas „Adomas Mickevičius. 1798-1855. Realybės versijos“ (rež. R. Banionis) skirtas tiek auditorijai, susipažinusiai su A. Mickevičiaus kūryba ir gyvenimu, tiek praktiškai nieko apie jį nežinančiai. Kitas filmas „Aktas“ (rež. J. Lapinskaitė) kalba apie fotomenininkę Snieguolę Michelkevičiūtę, atskleidžiančią senatvės grožį fotografuojant pagyvenusio vyriškio aktus. Paskutiniame trumpametražių programos filme „Šalia Jūsų“ (rež. A. Maceina) fotomenininko Rimaldo Vikšraičio žvilgsnis į degraduojančio kaimo realybę. Jo darbai traukia žiūrovą, nors juose užfiksuoti vaizdai išties drastiški.

Birželio 8 d. 14 val. bus rodomas filmas „Nuodėmės užkalbėjimas“ (rež. A. Puipa). Tai skausminga jaunos moters aistra kunigui ir gyvenimo vidurio sulaukusios psichoterapeutės intymus dienoraštis, kurį leista perskaityti visiems norintiems. Birželio 9 d. 14 val. retrospektyvą uždarys filmas apie žmogų, menininką, mąstytoją, kuriam buvo lemta likti nepalūžusiu dviejų totalitarinių – nacių ir sovietinio – režimų kaliniu, tai A. Puipos režisuotas „Dievų miškas“.

 

Išsamesnė informacija www.garsas.lt.