#UžSąžiningąMiestą

Pirmasis rinkimų Panevėžyje etapas baigėsi. Labai ačiū visiems mūsų ištikimiemsiems rinkėjams ir tiems, kurie balsavo naujai.
Trečia vieta mero rinkimuose, kur mūsų kandidatei Indianai Grigienei teko rungtis su labai gerai mieste žinomomis pavardėmis, yra mažiau, nei tikėjomės, tačiau turbūt galima vertinti neblogai. Ji teatsiliko nuo dvi kadencijas Panevėžyje renkamo Seimo nario vos dviem procentais. Ačiū Indianai už nuoširdų darbą, laukia naujas etapas.
Tarp partijų esame pirmi. Surinkome apie puse tūkstančio balsų daugiau, nei 2015 metais, tačiau mandatų gavome vienu mažiau, nes nuo 31 iki 27 narių sumažėjo Panevėžio Taryba.
Kaip bus su antruoju turu, ar remsime kurį nors kandidatą? Apie tai diskutuosime skyriaus taryboje, tarsimės ir su visos partijos kolegomis. Kas tikrai aišku, kad mes būsime antikorupcinė ašis taryboje, kviesime ir kitas partijas telktis drauge.
Jau esame sakę, kad atsakomybė už korupcinę aplinką miesto savivaldybėje atsakingi abu abiejų komitetų lyderiai. Beje, abu yra tos pačios bylos subjektai, tik vienas daug daugiau.
Korupcija įtariamo mero sąrašas negavo daugumos. Nenustebsime, jei pas juos nubėgs valstiečiai, turintys 3 mandatus, tačiau yra vilties, kad ne visiems jų sąrašo žmonėms yra pakeliui su neskaidria politika.
Kas gali vykti Panevėžio politikoje toliau?
Kaip jau ne kartą yra buvę, jau šiandien įsijungs užkulisiniai veiksniai, visai ne politikai – verslas, matysime spaudimą per kai kuriuos žiniasklaidos kanalus. Į tarybą išrinkti kitų sąrašų žmonės bus atakuojami prisijungti prie daugiausia balsų gavusio nušalintojo mero. Neatmetame, kad bus siūlomi patrauklūs paketai.
Užtikriname visus, kurie balsavo už mūsų sąrašą, kad nebus išduodančių. Turėjome karčią pamoką 2015 metais, kai keturi mūsų sąrašo nariai neatsilaikė pagundoms. Sveikiname išrinktus kolegas – Indianą Grigienę, Marių Mališauską, Vitalijų Satkevičių, Jurgą Girdzijauskienę, Maurikijų Grėbliūną.
Kaip bus su teisėsaugos darbotvarke?
Tikėtina, kad jei antrajame ture laimės R. M. Račkauskas, Panevėžys toliau gyvens su nušalintu meru, nes teisėsauga priiminės procesinius sprendimus ir toliau.
Prasidės teismo procesas. Miesto vardas Lietuvoje skambės blogame kontekste. Turėsime ypatingai nemalonius keletą metų. Gali būti, kad laukia ir priešlaikiniai rinkimai, jei meras bus nuteistas.
Todėl oponuojančių korupcijai tarybos narių laikysena yra be galo svarbi.
Mūsų frakcija savivaldybės taryboje tikrai bus antikorupcine ašimi savivaldybėje ir kviečiame kitus tarybos narius telktis į bendrą darbą už sąžiningą politiką.

TS-LKD Panevėžio skyrius

Padidinti šriftą