Bitės biblioteka kviečia į knygos „Aš esu Vanagas“ sutiktuves

Sausio 22 d. (antradienį) 17.15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks Lietuvos istoriko, publicisto, scenaristo, visuomenės ir politikos veikėjo Arvydo Anušausko monografijos „Aš esu Vanagas…“ sutiktuvės. Dalyvaus autorius.

Knygoje kalbama apie legendinį lietuvių nacionalinio pasipriešinimo vadą Adolfą Ramanauską-  Vanagą (1918–1957). Vadovavęs vienam kovingiausių partizanų junginių – Dainavos apygardai, išrinktas Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Ginkluotųjų pajėgų vadu, Vanagas vienuolika metų su ginklu rankose priešinosi sovietinei okupacijai.

Knygos siužetas pirmiausia skirtas tiems metams, kurių Vanagas pats nebegalėjo aprašyti. Tai buvo 1950–1957 metai, kuomet jis, kaip ir kiekvienas nepasidavęs partizanas, stengėsi kovoti ir kuo ilgiau išsilaikyti laisvės kovotojų gretose.

Atskleidžiamos KGB regztos Vanago paieškos operacijos, ištirtas jo suėmimo ir kankinimo epizodas, pasitelkus ekspertus išaiškintos KGB klastotės. Į pasakojimą įtraukiama ir žmonos Birutės Mažeikaitės-Ramanauskienės istorija, ir 1992–2015 m. vestos bylos tyrimo užkulisiai.

„Istorija įrodo, kad kiekvienas herojus yra iš kūno ir kraujo, su jausmais ir emocijomis, su nevilties akimirkomis ir klystantis. Ir, kad net pasitinkantis savo lemtį iki paskutinės akimirkos gali savais būdais kovoti už tai, kas tuo metu jam buvo svarbiausia – mylimos žmonos ir dukros ateitį. Ir Lietuvą. Tikiuosi, kad perskaitę knygą supras viena – kaip sunku buvo būti Vanagu…“, – teigia knygos autorius.

Monografiją papildo apie pusantro šimto unikalių nuotraukų, o prieduose skaitytojai ras ir paties Vanago rašytų straipsnių tekstus, partizaninės veiklos aprašymus, interviu su dukra.

Renginio metu galėsite įsigyti A. Anušausko knygą „Aš esu Vanagas…“. Kaina – 10 eurų.

Arvydas Anušauskas – lietuvių istorikas ir politikas. Istorijos mokslo srityje pedagogu ir tyrėju dirbo dvidešimt metų. 2000 m. A. Anušauskas buvo tarptautinio Antikomunistinio kongreso organizatorių gretose. Yra Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti narys, Lietuvos Respublikos Seimo narys. Už savo darbus pelnė Estijos Pro Terra Mariana 4 laipsnio ordiną (2013), 2018 m. apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai” Riterio kryžiumi. 24 knygų autorius ir bendraautorius, 14 dokumentinių filmų scenarijų autorius. Pastaraisiais metais parašė ir išleido šias knygas: „Teroras”, „KGB. Visiškai slaptai”, „Lietuvos žvalgyba”, „Išdavystė. Markulio dienoraščiai”, „Prezidento žvalgas – du gyvenimai”.

Padidinti šriftą