Modesta Petrauskaitė: Valstybei turbūt patinka turėti pašalpinius

#pirmasbustas arba #kaipValdziaMyliRegionus
Valstybei turbūt patinka turėti pašalpinius, o ne padėti normalioms šeimoms, kurios nori pačios viską susikurti. Nekalbu ir taip apie didžiules #PirmojoBūsto įstatymo spragas (kodėl iki 35metų, kodėl tik susituokusioms šeimoms, kodėl tik įmant banko paskolą, kodėl tik tam tikruose regionuose, o ne visoje Lietuvoje, kurie čia geresni, o kurie prastesni??? ir t.t.). Šį kartą kalbu apie elementarų valdžios nesuvokimą, kad visa Lietuva jau seniai tapo vienu regionu, o miestas vienintelis -sostinė.
Kaip nesuvokti jog, didžioji dalis jaunų šeimų patenka į viduriuką, kai paėmus pajamas kiekvienam žmogui gaunasi daugiau negu pragyvenimo minimumas (kompensacijos negauna, nes keliais eurais atlyginimas didesnis ), o bankams jų uždirbamos pajamos yra per mažos, kad duotų paskolą. Gyventi kažkur vis gi reikia ir jauna šeima vis dažniau lieka sostinėje (bent darbą turi, o ir pabandyk tu Panevėžyje išsinuomoti būstą, 40 kvadratų be 250 -300 eur., garantuoju, nerasi), o ne grįžta į regioną ir savo pusę pinigėlių priversta išleisti už nuomą ir komunalinius, ko pasekoje lieka daug mažiau, nei nustatytas minimumas.
Žiūriu mūsų valdininkams vienodai dar pasirodo nuima subsidijas Panevėžiui bei kitiems regionams, kai ir taip didžiulis socialinis atotrūkis tarp miestų, na kokie nauji darbai mieli, Tautos sargai, planuodami 2019 m. gal išsikėlėte ambicingus tikslus iš vis nuo merdinčių miestų jaunimo paskutines “kelnes” numauti?

Padidinti šriftą