Kviečia į Kroatijos Respublikos ambasados parodos atidarymą

Gruodžio 5 d. (trečiadienį) 16.30 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14)  Atrijaus terasoje atidaroma Kroatijos Respublikos ambasados paroda „Kroatijos nematerialus paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“.

Parodos atidaryme dalyvaus  Kroatijos Respublikos ambasadorius Krešimir Kedmenec ir jo asistentė Jurga Jozič. Jie plačiau papasakos apie šios šalies papročius ir mielai atsakys į Jūsų klausimus.

Parodoje eksponuojamos fotografijos supažindins su šios mažos, bet kultūriškai itin turtingos šalies lobiais, kaip antai riterių turnyru, medaus ir vaško produktų gamyba, kasmetinėmis karnavalo eitynėmis, tradiciniais dainavimo būdais, regiono virtuve ir daugeliu kitų.

„Globalių standartų pasaulyje būtent tradicinės kultūros perliukai skatina gerbti tai, ką paveldėjome iš tėvų ir perduodame savo vaikams. UNESCO pripažinimas ir ši paroda atveria turtingą nematerialaus kultūros paveldo skrynią, į kurią gali pažvelgti ir kuria gali naudotis pasaulis ir kitos kultūros, su kuriomis kartu prisidedame prie turtingesnės ir turiningesnės mūsų vaikų ateities.“ Šiais žodžiais ambasados atstovai pabrėžia kultūros paveldo svarbą šiuolaikiniame pasaulyje ir ragina visus užsukti.

Paroda veiks iki gruodžio 27 d.

Padidinti šriftą