.

Kviečia į Kroatijos Respublikos ambasados parodos atidarymą

Gruodžio 5 d. (trečiadienį) 16.30 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14)  Atrijaus terasoje atidaroma Kroatijos Respublikos ambasados paroda „Kroatijos nematerialus paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“.

Parodos atidaryme dalyvaus  Kroatijos Respublikos ambasadorius Krešimir Kedmenec ir jo asistentė Jurga Jozič. Jie plačiau papasakos apie šios šalies papročius ir mielai atsakys į Jūsų klausimus.

Parodoje eksponuojamos fotografijos supažindins su šios mažos, bet kultūriškai itin turtingos šalies lobiais, kaip antai riterių turnyru, medaus ir vaško produktų gamyba, kasmetinėmis karnavalo eitynėmis, tradiciniais dainavimo būdais, regiono virtuve ir daugeliu kitų.

„Globalių standartų pasaulyje būtent tradicinės kultūros perliukai skatina gerbti tai, ką paveldėjome iš tėvų ir perduodame savo vaikams. UNESCO pripažinimas ir ši paroda atveria turtingą nematerialaus kultūros paveldo skrynią, į kurią gali pažvelgti ir kuria gali naudotis pasaulis ir kitos kultūros, su kuriomis kartu prisidedame prie turtingesnės ir turiningesnės mūsų vaikų ateities.“ Šiais žodžiais ambasados atstovai pabrėžia kultūros paveldo svarbą šiuolaikiniame pasaulyje ir ragina visus užsukti.

Paroda veiks iki gruodžio 27 d.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X