.

Dėl sugyventinio nužudymo – ilgi metai nelaisvės

Panevėžio rajono gyventoja pripažinta kalta dėl tyčinio savo sugyventinio nužudymo. Moteriai lapkričio 30 dieną Panevėžio apygardos teismas skyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Šiemet, vasario 9 dienos vakarą, Bendruoju pagalbos telefonu paskambinusi 39 metų Panevėžio rajono gyventoja R. T. pranešė, kad peiliu sužalojo sugyventiniui petį. Moteris teigė, kad peiliu jam dūrė gindamasi nuo smurto. Bute tuo metu buvo ir mažametis poros vaikas, tačiau jis konflikto nematė, nes žiūrėjo televizorių kitame kambaryje.

Į butą kaimo daugiabutyje atskubėjusiems greitosios pagalbos medikams sužeisto vyro išgelbėti nepavyko – jis mirė. Vėliau ekspertai konstatavo, kad žmogus buvo mirtinai sužalotas vienu peilio dūriu į krūtinės ląstą. Iškart po įvykio R. T. buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis.

Pasak prokuroro D. Skerbiškio, R. T. jau anksčiau yra smurtavusi prieš gyvenimo draugą. „Vyras praeityje du kartus yra kreipęsis į medikus dėl aštriu daiktu padarytų sužalojimų, apie sugyventinės agresiją yra užsiminęs ir draugams bei artimiesiems, bet pora vis susitaikydavo“, – sakė ikiteisminiam tyrimui vadovavęs D. Skrebiškis.

Teisme valstybės kaltinimą palaikęs prokuroras prašė teisiamąją pripažinti kalta dėl tyčinės žmogžudystės ir skirti jai 14 metų laisvės atėmimo bausmę. Baudžiamasis kodeksas už tyčinį savo šeimos nario nužudymą numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X