Meno ir muzikos tandemas G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje

Lapkričio 12 d. (pirmadienį) 16 val. kviečiame į tarptautinį meno ir muzikos projektą „Crossing borders” Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Renginyje bus eksponuojama Kristin Irén Dijkman tapyba ir skulptūros iš akmens, skambės norvegų ir lietuvių kompozitorių kūriniai, atliekami pianistės Rasos Paliulienės. Muzikinėje projekto dalyje dalyvaus   Panevėžio V.Mikalausko menų mokyklos jaunieji smuikininkai  (mokytoja D.Razguvienė).

Projektas, rugsėjo 13 d. sėkmingai pradėtas Lietuvos Respublikos ambasadoje Norvegijoje, Osle, dabar tęsiamas Lietuvoje. „Tokios bendros iniciatyvos padeda tiesti kultūros tiltus tarp Lietuvos ir Norvegijos”, – sakė Lietuvos Respublikos ambasadorius Norvegijoje Jonas Paslauskas.

Šis renginys – unikali galimybė susipažinti su menininkės K.I.Dijkman kūryba gyvai. Paroda bibliotekoje veiks lapkričio 12–13 d.

Kristin Irén Dijkman yra multimenininkė, savo meninę karjerą pradėjusi kaip muzikė ir pedagogė po 7 m. trukusių muzikos studijų Vienos aukštojoje muzikos mokykloje. Vėliau ji studijavo muzikos pedagogiką ir metodiką Oslo, Malmės ir Gioteburgo aukštosiose muzikos mokyklose. Paraleliai lavinosi kaip tapytoja ir studijavo Jarnoje, Stokholme, mokėsi pas profesorių Janą Valentiną Saterį ir menininkus Perą T. Lundgreną bei Janą-Ove Tuvą.

Menininkė pastaraisiais metais dalyvavo autorinėse ir bendrose parodose JAV (Niujorkas), Italijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Estijoje, Lietuvoje. 2015 m. jai buvo paskirta Blakstado Lions Meno premija.

K.I.Dijkman domisi egzistencinėmis temomis ir tarpžmogiškais santykias. Menininkė sako, kad jos kuriamo meno motyvai yra iš jos pačios gyvenimo. Giliai glūdintis motyvas – noras įsigilinti į ją supančius žmones. Pasak menininkės, tik perteikdamas tai, ką esi pats patyręs, gali paveikti kitus, todėl ji renkasi temas, kurios dalyvius verčia diskutuoti.

Visos autorės akmens skulptūros yra unikalios, jos nušlifuotos rankomis, nenaudojant jokios motorizuotos įrangos. Su akmens forma ji siekia atrasti gražias ir įdomias formas, ne tik vizualiai, bet ir formas, kurias gera paliesti ir laikyti.

Rasa Paliulienė yra pianistė ir pedagogė. Ji savo muzikinę-pedagoginę karjerą pradėjo po studijų Panevėžio aukštesniojoje muzikos mokykloje (dėst. V.Geležiūtės klasė). Fortepijoninės muzikos studijas pianistė tęsė Norvegijos muzikos akademijoje Osle pas garsią pianistę profesorę K.Stott.

Nuo pat savo muzikinės karjeros pradžios R.Paliulienė aktyviai dalyvavo koncertinėje-pedagoginėje veikloje, akompanavo įvairiems muzikos instrumentams, chorams ir solistams, dalyvavo šalies, tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, yra pelniusi reikšmingų apdovanojimų.

Pianistė šiuo metu gyvena Norvegijoje, kur tęsia savo muzikinę karjerą, organizuoja projektus ir koncertus, bendradarbiauja su įvairiais menininkais, populiarina norvegų kompozitorių kūrinius Lietuvoje, o lietuvių – Norvegijoje.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius

Padidinti šriftą