Skautų baidarių žygio akimirkos įamžintos parodoje

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos antrojo aukšto foje puošia vasaros atsiminimus įamžinanti moksleivių fotodarbų paroda. Joje – Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijos, Vadoklių ir Paliūniškio pagrindinių mokyklų mokinių, dalyvavusių Vaikų vasaros užimtumo ir poilsio bei Vaikų socializacijos programų projekte „Nevėžio taku II“, užfiksuoti vaizdai, plaukiant baidarėmis Nevėžio upe.

Savivaldybės finansuojamo projekto dalyviai – 18 Panevėžio krašto Nevėžio tunto skautų ir 2 vadovai – turėjo galimybę smagiai paiškylauti laiką plaukdami baidarėmis. Žygeiviai užsimojo įveikti trasą, kurią pabaigti praėjusią vasarą sutrukdė lietingas oras. Šįkart iškylą vainikavo sėkmė – nuplauktas maršrutas nuo Vadaktėlių iki Krekenavos.

Pasak žygio iniciatorės – Paįstrio Juozo Zikaro socialinės pedagogės Juozo Zikaro skautų draugovės vadovės Gedos Nakvosienės, vaikai džiaugėsi, kad maršrutas buvęs įdomus, kartais – ekstremalus, tačiau sunkumai skautus tik dar labiau užgrūdina, suteikia naujų išgyvenimo įgūdžių ir patirties.

„Plaukdami vaikai ne tik ugdė fizinę ištvermę, mokėsi veikti komandoje, bet ir pažino gimtąjį kraštą, tyrinėjo gamtą“, – sakė G. Nakvosienė.

Žygyje skautai, kaip ir praėjusiais metais, turėjo užduotį. Jiems teko ne tik grožėtis vaizdingomis Nevėžio pakrantėmis, gamtos peizažu, bet įsimintiniausius vaizdus ir nufotografuoti. Atrinkti geriausi kadrai vėliau perkelti ant fotodrobės – taip gimė paroda.

Tai tęstinis jaunųjų skautų projektas. Pernai vasarą baidarių žygyje jie mobiliaisiais telefonais taip pat fotografavo gamtos vaizdus ir juos įamžino fotoparodoje.

Padidinti šriftą