Žvejoti mokinsis ir pabėgėlių vaikai

Jau šitą savaitgalį Lietuvoje – socialinė akcija “ŽvejOK 2018”. Globojami, tautinių mažumų, pabėgėlių nuo skurdo ir karo vaikai važiuos mokintis žvejoti ir kartu leisti laiką gamtoje.

 „ŽvejOK 2018“ tikslas – supažindinti vaikus su atsakingu laisvalaikio leidimo būdu – mėgėjiška žūkle ir padedant profesionalams išmokti žvejybos paslapčių. Vaikams, norintiems pažvejoti, trūksta ne tik žvejybos įrankių, pašarų, bet ir tėviško patarimo apie mėgėjišką žūklę, jos būdus, priemones, procesą, žuvų rūšis, vandens telkinius, gamtosaugines problemas, tausojančią žvejybą ir kitus paprasčiausius dalykus, kuriuos jaunajam žvejui reikia žinoti prie upės ar ežero.

“Ketvirtus metus vykstanti akcija pritraukia vis daugiau globojamų vaikų, kurie nori išmokti žvejoti, labiau pažinti gamtą, pabendrauti su savo bendraamžiais ar tiesiog smagiai praleisti laiką gamtos apsuptyje. Ši akcija yra dar viena galimybė suteikti džiaugsmo tiems, kam jo tikrai labai reikia. Labai tikiuosi, jog šis savaitgalis vaikams bus tikra šventė, o žvejyba – nauju, sportišku ir prasmingu laisvalaikio pomėgiu, kuris dovanos gamtos pažinimo džiaugsmą ir puikias emocijas” – sako akcijos organizatorius, buvęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas

Akcijos „ŽvejOK 2018” metu prie vandens telkinių vyks ir varžybos, kuriose bus varžomasi dėl ilgiausios, didžiausios, mažiausios žuvies, didžiausio pagautų žuvų skaičiaus.

Tikimės, jog šių metų akcijoje dalyvaus per 500 vaikų iš visos Lietuvos.

Akcija vyks Vilniuje, Kėdainiuose, Molėtuose, Ukmergėje, Jurbarke, Tauragėje, Telšiuose, Joniškyje, Zarasuose, Alytuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Padidinti šriftą