STT: Panevėžio mero skundas dėl nušalinimo atmestas

Šiandien Panevėžio apygardos teismas atmetė Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko skundą ir paliko galioti teismo nutartį – nušalinimą nuo pareigų trims mėnesiams. Mero patarėja Gintarė Maskoliūnienė nuo pareigų nušalinta vienam mėnesiui, jos skundas teisme dar nebuvo svarstytas.

Dėl Panevėžio mero ir jo patarėjos nušalinimo nuo pareigų į teismą buvo kreiptasi, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą. Įtariama, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

STT Panevėžio valdybos pareigūnams įtarimų sukėlė kai kurie Panevėžio miesto savivaldybės viešieji pirkimai, susiję su projektavimu, dokumentacijos rengimu. Įtariama, kad kai kurioms įmonėms galimai buvo žadama paveikti Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojus, jog šie ateityje priimtų palankius sprendimus dėl tų įmonių dalyvavimo ir laimėjimo savivaldybės organizuojamuose viešųjų pirkimų konkursuose ar dėl jau sudarytų sutarčių vykdymo. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta ir kyšiais – paslaugomis.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtarimai pareikšti 6 asmenims. Tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Padidinti šriftą