.

Raguvos gimnazijos mokiniai lankėsi Briuselyje

Liepos 4–5 dienomis du gerai besimokantys Raguvos gimnazijos mokiniai Maja Timofejeva ir Paulius Vaičiulis lankėsi Briuselyje. Juos lydėjo geografijos mokytoja Aušra Skrebienė. Galimybė nuvykti į Europos Sąjungos (ES) sostinę moksleiviams suteikta laimėjus vidurinių mokyklų konkursą, kurį rengia Europos regionų komiteto Europos Aljansas. Šios politinės frakcijos tikrasis narys yra ir Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Regionų komitetas įsteigtas 1994 m. kaip konsultacinis organas, kuriam pavesta į ES politikos formavimo procesą įtraukti vietos ir regionų valdžios institucijas.

Konkurse, kuris vyko Estijoje, Airijoje, Lietuvoje, Italijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Škotijoje ir Slovakijoje, dalyvavo 14–18 metų moksleiviai. Pirmojoje konkurso dalyje buvo pateikti klausimai apie ES ir jos institucijas. Antrojoje dalyje reikėjo rašyti rašinį, kodėl ES ir jos šalių miestams bei regionams svarbu saugoti ir puoselėti kultūros paveldą.

Europos Aljanso rengiamo vidurinių mokyklų konkurso tikslas – suteikti jaunimui daugiau žinių apie ES, Regionų komitetą, kitas institucijas ir jų veiklą, skatinti domėtis ES perspektyvomis, plėtra, diskutuoti ir ieškoti galimybių aktyviai dalyvauti ES ateitį kuriančiuose procesuose.

Laimėtojams dovanota dviejų dienų pažintinė kelionė, kurios metu 27 mokiniai ir mokytojai iš 8 šalių lankėsi Europos Parlamente. Jie dalyvavo 130-ojoje Regionų komiteto plenarinėje sesijoje, susitiko su komiteto pirmininku Karlu-Heinzu Lambertzu, Europos aljanso frakcijos nariais, susipažino su komiteto narių veikla.

Regionų komitete konkurso nugalėtojai surengė savo regionų, mokyklų pristatymus. Raguvos gimnazistai atvežė namų darbą – anglų kalba sukurtą filmuką apie Raguvos gimnaziją.

Lankydamiesi Europos istorijos namuose, mokiniai plačiau susipažino su ES istorija.

Raguvos gimnazistus ir jų mokytoją Briuselyje globojo Panevėžio rajono savivaldybės meras P. Žagunis. Meras pasidžiaugė  Europos Aljanso frakcijos inicijuojama reikšminga iniciatyva suteikti jaunimui galimybę iš vidaus pamatyti ES institucijų veiklą, užmegzti ryšius su kitų šalių jaunimu, dalyvauti diskusijose apie jaunimo įtaką ES procesams.

Po susitikimo su moksleiviais Europos regionų komitete, Europos aljanso frakcijos pirmininkas Karl Vanlouwe sakė: „EA frakcija jau daugelį metų rengia šį konkursą, kuris suburia jaunuolius iš įvairių Europos šalių ir regionų. Šiuo konkursu atkreipiamas dėmesys į Europos regionų įvairovę, jis yra kasmetinis pavyzdys, kaip Europos institucijos gali sustiprinti ryšius su savo vietos šaknimis ir su ES ateitį formuojančia karta“.

Tai jau antra Raguvos gimnazijos mokinių viešnagė Briuselyje. Čia jie yra buvę ir 2012 m. Panevėžio rajono mokyklų atstovai – vidurinių mokyklų konkurso laimėtojai – Europos Sąjungos sostinėje kasmet lankosi jau trylika metų.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X