.

Knygnešių veikla – filme „Aušros sūnūs”

Liepos 12 d. 16 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks filmo „Aušros sūnūs” peržiūra (1998 m., trukmė 74 min.). Režisierius – Bronius Morkevičius, filmui muziką kūrė kompozitorius Algirdas Martinaitis (1989 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas).

Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės apysaką, pasakoja apie knygnešių veiklą spaudos draudimo metais, primena kovos už nacionalinę kultūrą pamatus, kuriems kadaise nebuvo gailėta jėgų.

Vaidina žymūs Lietuvos aktoriai – Vladas Bagdonas (2000 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas), Eglė Gabrėnaitė (2017 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė), Jolanta Dapkūnaitė, Arūnas Sakalauskas, Vytautas Šapranauskas, Doloresa Kazragytė, Ričardas Matulevičius, Jonas Pakulis, Jurijus Šuckis, Aleksandras Agarkovas, Viktoras Mitiajevas, Petras Venslovas, Juozas Meškauskas, taip pat Vladas Radvilavičius, Loreta Mukaitė.

Filmas „Aušros sūnūs“ iš ciklo „Literatūros ir kino ketvirtadieniai“, vykstančio vasaros mėnesiais bibliotekoje. Tai Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos sklaidos projektas.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X