.

Puikus tandemas filme – tėvas ir sūnus

Birželio 28 d.(ketvirtadienį) 16 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje bus rodomas filmas „Visa teisybė apie mano tėvą“. Dokumentinį filmą apie žymų lietuvių politiką, visuomenės veikėją, meno, muzikos ir kultūros istoriką Vytautą Landsbergį sukūrė jo sūnus Vytautas V. Landsbergis.

Įvairiapusė ir stipri V. Landsbergio asmenybė, jo reikšminga veikla politikos ir kultūros srityse suteiktų daug peno kiekvienam režisieriui, kuris imtųsi kino dokumentikos. Solidų dokumentinį filmą būtų galima sukurti apie Vytauto Landsbergio politinę veiklą. Jo vardas neatsiejamas nuo Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio, šalies nepriklausomybės atkūrimo. 2014 m. V. Landsbergis pasitraukė iš aktyvios politikos, bet reiškiasi visuomeninėje veikloje.

Didžiulis V. Landsbergio indėlis į šalies kultūrinį gyvenimą, į M. K. Čiurlionio asmenybės ir  kūrybos tyrinėjimą. Galima kalbėti apie muzikologo veiklą, apie kelias dešimtis parašytų knygų. 2011 m. prof. V. Landsbergis Nacionalinę kultūros ir meno premiją pelnė už Lietuvoje ir pasaulyje nuosekliai plėtojamą čiurlionianą.

Kokiais rakursais į V. Landsbergį žvelgia jo sūnus – filmo režisierius? Savo tėvo portretą  Vytautas V. Landsbergis dėlioja tarsi mozaiką iš jo įžvalgų, poezijos, muzikos, iš filmuotų šeimos švenčių ir kasdienybės, bendravimo su šeima ir draugais. Filme V. Landsbergio asmenybė atsiskleidžia per jo monologus, per požiūrį į politiką, gyvenimo prasmę, literatūrą… Įdomu šias mintis išgirsti iš tam tikro laiko atstumo, nes filmas „Visa teisybė apie mano tėvą“ sukurtas 2003 metais.  

Dokumentinio filmo „Visa teisybė apie mano tėvą“ trukmė 63 min.

Vytautas V. Landsbergis  – poetas, publicistas, vaikų rašytojas, teatro ir kino režisierius, sukūręs daug dokumentinių ir vaidybinių filmų, įkūręs studiją „A propos“.  Studijavo kino režisūrą Tbilisio Š. Rustavelio teatro institute, Jono Meko antologinių filmų archyve Niujorke, teatro režisūrą – jaunųjų Europos režisierių kursuose Lidse, Anglijoje.  Jis rašo pjeses ir daugelį jų pats yra režisavęs. Studijuodamas Vilniaus universitete lietuvių kalbą ir literatūrą, šoko ir dainavo folkloro ansamblyje „Ratilio“. Dabar V. V. Landsbergio atliekamas dainas galima išgirsti koncertuose, kuriuose jis dainuoja su žmona Ramune pritardamas gitara. Yra išleidęs muzikos albumų.

Filmas „Visa teisybė apie mano tėvą“  iš ciklo „Literatūros ir kino dienų ketvirtadieniai“, kurie vyks visą vasarą  bibliotekos konferencijų salėje ketvirtadieniais, 16 valandą.

 

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos

Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X