.

Suimtas įtariamasis byloje dėl galimos korupcijos Panevėžio miesto savivaldybėje

Panevėžio apygardos prokuratūra šiandien kreipėsi į teismą, prašydama suimti vieną įtariamąjį galimos korupcijos Panevėžio miesto savivaldybėje byloje. Griežčiausios kardomosios priemonės paprašyta gavus duomenų, kad šis asmuo darė poveikį liudytojui, trukdydamas ikiteisminiam tyrimui. Mūsų žiniomis tai danų firmos „Aarsleff“ tiekiančios vamzdynų renovacijos technologijas atstovas, mero patarėja įdarbintos Gintarės Maskoliūnienės tėvas Gintaras Jurgėlas.

Šiandien po pietų Panevėžio miesto apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja patenkino tyrimą kontroliuojančio Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Roberto Diksos prašymą ir minėtą įtariamąjį leido suimti 2 savaitėms.

Panevėžietis vienos privačios įmonės atstovas įtariamas prekyba poveikiu bei neteisėta finansine veikla. Įtarimai jam buvo pareikšti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnų atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl Panevėžio miesto savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų.

Šioje byloje įtarimai dėl prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo tarnyba pareikšti Panevėžio miesto merui Ryčiui Mykolui Račkauskui, jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei – dėl prekybos poveikiu. Įtarimai taip pat pareikšti 4 privačių įmonių atstovams, tarp jų – ir šiandien suimtam įtariamajam.

STT pareigūnų atliekamo ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Kaip įtariama, už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais – paslaugomis.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X