.

Panevėžyje karaliaus festivalis „Kino pavasaris“

Kovo 16 d. „Forum Cinemas“ prasidės didžiausias kino festivalis Lietuvoje „Kino pavasaris“. Regionų repertuarams buvo atrinkti 29 skirtingi pilnametražiai filmai. Mažinant atskirtį tarp didžiųjų miestų ir regionų, visų repertuarus sujungs tas pats dienos filmas. Tad tiek Vilniaus, tiek, pavyzdžiui, Panevėžio žiūrovai tą pačią dieną galės žiūrėti tą patį filmą. Ir taip visas dvi savaites, iki kovo 29 d.

Festivalį atidarys Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą ir debiutą apdovanoto prancūzo Xavier Legrand‘o juosta „Sūnaus globa“. Meistriškai visam pasauliui aktualia tema sukurtas filmas įtraukia žiūrovą ir išlaiko jo rimtį iki paskutinių kadrų bei primena apie visuomeniškas, gyvybes gelbstinčias pareigas.

Kanų festivalio vadovo Thierry Frémaux režisuotame ir šmaikščiai įgarsintame filme „Lumière!“ bus galima išvysti ištraukas net iš 114 šių kino pradininkų darbų. Seansai visoje Lietuvoje – kovo 17 d.

„Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese naujausioje dramoje „Šventa vieta“ ir šį kartą netrūks psichologinių peripetijų. Pagrindinė režisieriaus žinutė verčia susimąstyti, kokias moralines normas įstengia peržengti žmogus, kad pasiektų tai, ko trokšta. Seansai visoje Lietuvoje – kovo 18 d.

Kovo 20 d. dokumentiniame filme „Silvana“ (rež. Mika Gustafson, Olivia Kastebring, Christina Tsiobanelis) bus galima sutikti be galo stiprią ir ryžtingą jauną moterį. Filme sekama Švedijos hiphopo dainininkė, aktyvi kovotoja už lygias moterų teises ir prieš homofobiją. Merginos tėvas kilęs iš Sirijos, o motina – iš Lietuvos, kurią Silvana paliko būdama vos kelerių metų. Šios atlikėjos dar negirdėjusiems žiūrovams ji bus didelis įkvepiantis atradimas.

Asmenybės, jų gyvenimas ar kūryba atskleidžiami net keliuose „Kino pavasario“ filmuose. Kovo 26 d. lauks „Jūsų Vincentas“ (rež. Dorota Kobiela, Hugh Welchman) – tai „Oskarui“ nominuota animacinė biografija, pasakojanti apie vieną garsiausių visų laikų dailininkų Vincentą van Gogą. Tai pirmasis kino istorijoje tapytas filmas.

Kitas ne mažiau intriguojantis filmas – „Lenktynininkė ir gangsteris“ (rež. Michaël R. Roskam). Tai istorija apie viską apimančią meilę, kurioje pagrindinius vaidmenis sukūrė nepaprastai talentingi aktoriai Matthiasas Schoenaertsas („Didesni purslai“) ir Adèle Exarchopoulos, išpopuliarėjusi vaidmeniu filme „Adelės gyvenimas“. Seansai visoje Lietuvoje – kovo 27 d.

Kovo 28 d. – „Ką žmonės pasakys“ (rež. Iram Haq) – tai šokiruojanti merginos, atsidūrusios tarp skirtingų kultūrų – europietiškosios Norvegijos ir tradiciškai į moterų padėtį žvelgiančios pakistanietiškos – istorija.

Festivalį kovo 29 d. visuose miestuose uždarys režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“, kuriame atskleidžiamas lietuviško miško grožis ir magija.

Editos Kabaraitės režisuotame filme „100 metų kartu“ – Lietuvos šimtamečių, atkurtos Lietuvos bendraamžių, kino portretai.

Nebus pamiršta ir visai šeimai skirta lietuvių klasika – į programą įtraukta legendinio kino kūrėjo Arūno Žebriūno drama „Gražuolė“ ei keturių skirtingų režisierių kino novelių rinkinys apie vaikišką drąsą ir svajones „Gyvieji didvyriai“ (rež. Arūnas Žebriūnas, Balys Bratkauskas, Vytautas Žalakevičius, Marijonas Giedrys).

„Kino pavasaris“ vyks 11-oje šalies miestų: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje, Gargžduose, Anykščiuose ir Varėnoje.

 

Festivalio programą rasite ČIA.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X