.

Fotografijų paroda apie krauju ir daina apgintą Lietuvos laisvę

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50, Panevėžys) eksponuojama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirta fotografijų paroda „Krauju ir daina gynėme laisvę“.

Ekspozicijoje, kurią parengė Panevėžio kraštotyros muziejus, – dviejų Panevėžio krašto fotografų – atgimimo metraštininko Jono Ambraškos ir savanorio, Parlamento gynėjo Juliaus Vaupšo nuotraukos, įamžinančios 1991 metų sausio 13-osios įvykius, pasipriešinimo okupacijai vaizdus Vilniuje ir Panevėžyje.

Šie fotomenininkai ir savo šalies patriotai jautė pareigą fiksuoti ir dokumentuoti fotografijose tų dienų įvykius, kad atmintis išliktų gyva – vyresniajai kartai primintų kartu išgyventas dramatiškas, bet vienybės kupinas istorines akimirkas, o po tragiškų sausio įvykių gimusiesiems paliudytų, kokia didelė yra laisvės kaina ir kaip ją, krauju iškovotą, reikia branginti. Buvome, esame ir amžiais liksime žuvusiesiems dėkingi, kad galime gyventi ir kurti laisvoje Lietuvoje.

Paroda bus eksponuojama iki kovo 30 dienos.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X