.

Panevėžio apylinkės teismas nusprendė atmesti moksleivės ieškinį mokyklai

Panevėžio apylinkės teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje, kurioje buvusi moksleivė pateikė daugiau nei 30 tūkst. Eur ieškinį „Šaltinio“ progimnazijai dėl žalos atlyginimo. Ieškinys atmestas ir iš ieškovės priteista atlyginti 2 000 Eur mokyklos ir trečiųjų šalių – kūno kultūros mokytojos, bendraklasio bylinėjimosi išlaidas.

Kaip teigiama bylos medžiagoje, 2011 metų gegužės mėnesį kūno kultūros pamokoje ant moksleivės, kliudęs gimnastikos čiužinį, užgriuvo bendraklasis. Mergaitės teigimu, ši trauma paliko pasekmes jos tolimesnei  sveikatai, tad 2016 metais ji kreipėsi į teismą su ieškiniu mokyklai dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Byla nagrinėta uždaruose teismo posėdžiuose, dėl moksleivės amžiaus (nepilnametė) ir asmens sveikatos duomenų apsaugos.

Teisėja Alvida Jasaitytė-Pralgauskienė siekdama išspręsti bylą taikiai, paskyrė teismo mediaciją. Šalims nesutarus, byla nagrinėta toliau. Buvo paskirta kompleksinė teismo medicinos ekspertizė, kurią atliko Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ekspertai.

Medicinos ekspertizės išvadose nenustatytas priežastinis ryšys tarp įvykusios traumos ir dabartinių sveikatos pasekmių. Atsižvelgiant į šiuos motyvus, moksleivės ieškinys atmestas, o jai priteista atlyginti atsakovės – mokyklos ir trečiųjų šalių bylinėjimosi išlaidas.

Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Panevėžio apygardos teismui.

 

Irma Gritėnienė

Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėja

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X