2024, balandžio 19, Penktadienis

Pralaimėta Prienuose

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) klubas, kuris išvykoje 74:88 (22:22, 19:18, 19:21, 14:27) nusileido Prienų–Birštono „Vytauto“ (4/9) krepšininkams, kurie pasiekė ketvirtąjį laimėjimą paeiliui.

Panevėžiečiai rungtyniavo be Žanio Peinerio, kuriam buvo leista pailsėti. Prieniškiai varžovus žudė tritaškiais, kurių pataikė 15 iš 42 (35 proc.). Beje, „Vytautas“ pagerino LKL išmestų tritaškių per vieną mačą rekordą, kuris laikėsi 16 metų – Kauno „Atletas“ atliko 41 šūvį iš tolimos distancijos.

„Vytautas“ mačą pradėjo sėkmingiau – 8:2. Nors „Lietkabelis“ priartėjo (5:8), toliau sėkmingai iš toli atakavę prieniškiai atsiplėšė – 16:7. Likus žaisti pusketvirtos minutės šeimininkai tebeturėjo 9 taškų pranašumą (21:12), tačiau per likusį laiką kur kas sėkmingiau sužaidė panevėžiečiai, todėl po pirmųjų dešimties minučių buvo lygu – 22:22.

Antrajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką iki pat 16-osios minutės, kai „Lietkabelio“ 6 taškai iš eilės leido perimti iniciatyvą – 39:33. Vis dėlto „Vytautas“ per likusį laiką sugebėjo priartėti ir įpusėjus mačui komandas skyrė tik taškas – 40:41.

Po didžiosios pertraukos toliau abi komandos rungtyniavo atkakliai ir nė vienai nepavyko atsiplėšti, o pasibaigus trims kėliniams jau „Vytautas“ minimaliai pirmavo 61:60.

Ketvirtajame ketvirtyje prieniškiai po atkarpos 8:0 pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 75:64. Toliau tritaškius sėkmingai metęs „Vytautas“ atsakydavo į kiekvieno „Lietkabelio“ ataką savo taškais ir skirtumas buvo sumažėjęs tik iki 8 taškų, bet per likus kiek mažiau nei 3 minutes išsigelbėti nepavyko.

„Vytautas“: Tomas Dimša 17 (5 rez. perd.), Eigirdas Žukauskas 16 (7 atk. kam.), Egidijus Dimša ir Edvinas Šeškus po 14, Justas Sinica (3/7 tritaškiai) ir Denisas Lukašovas po 9.

„Lietkabelis“: Žygimantas Skučas 15 (11 atk. kam.), Adas Juškevičius 12 (2/8 tritaškiai, 5 atk. kam., 5 kld.), Kšištofas Lavrinovičius 10 (7 atk. kam.), Lukas Aukštikalnis ir Vaidas Čepukaitis po 8.