2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Kaune vėl nepavyko. Ar padės savos sienos?

Šiandien trečiose LKL filnalinės serijos varžybose Kauno “Žalgiris” net 97:58 įveikė Panevėžio “Lietkabelį”. Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių dominavusi Kauno “Žalgirio” priekinė linija į šipulius daužė bedantę “Lietkabelio” gynybą. Pamesta žaidimo ašis, daug tarpusavio diskusijų, prarasti kamuoliai – tai dar ne visos “Lietkabelio bėdos. Kauniečiai sugebėjo sustabdyti visus  panevėžiečių lyderius. Po antrojo kėlinio vien Kauno “Žalgirio” kapitonas Paulius Jankūnas (19) buvo pelnęs daugiau taškų  nei visi “Liekabelio” lyderiai kartu sudėjus. Net 2 techninės pražangos Šarūnui Jasikevičiui ir Šaro pašalinimas iš aikštės nesumažino žalgiriečių noro nugalėti. Po trijų kėlinių žalgiriečiai džiaugėsi dviguba persvara. “Liekabelio” komanda ketvirtajame kėlinyje dar bandė žaisti va bank, bet Eurolygos lygiu žaidę žalgiriečiai net iš tolo neleido kiek ženkliau sumažinti atotrūkio. Tokio baisaus net 39 taškų skirtumo LKL finalų istorijoje, ko gero, nėra buvę. Tai didelis psichologinis smūgis “Lietkabeliui”.

Trečiosios finalų serijos rungtynės istoriškai turi labai didelę svarbą. Pasak ekspertų, finaluose, kuomet žaidžiama iki keturių pergalių ir rezultatui esant 1-1, visus septynis kartus triumfavo trečiąjį serijos mačą laimėjusi ekipa. Tiesa, vilties teikia tai, kad Kauno “Žalgiris” dar nėra laimėjęs Panevėžyje. Tikėkimės antradienį “Cido” arenoje pavyks apsiginti.