2024, kovo 29, Penktadienis

Europos taurės sezonas baigtas Podgoricoje

Pralaimėjimu pasirodymą Europos taurės turnyre baigė Panevėžio „Lietkabelio“ (4/6) klubas, kuris išvykoje 62:76 (17:14, 12:21, 20:22, 13:19) nusileido Podgoricos „Budučnost“ (5/5) krepšininkams.

„Lietkabelis“ turnyrą baigė C grupėje užėmęs penktąją vietą – už nugaros liko Izraelio čempionė Jeruzalės „Hapoel“.

Pirmąjį tašką pelnė Lorenzo Williamsas (1:0), bet „Budučnost“ į tai atsakė 6 – 6:1. Čia pat „Lietkabelis“ įmetė 8 taškus be atsako – 9:6. Kontrolę perėmę panevėžiečiai nežymiai pirmavo iki kol Kyle‘as Landry baudų metimais išlygino rezultatą – 14:14. Vis dėlto Darjušas Lavrinovičius įmetė tritaškį ir kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant 17:14.

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 10:0 – 24:17. „Lietkabelis“ galiausiai nutraukė 4 minutes trukusią tylą puolant ir priartėjo – 23:26. Nors „Budučnost“ sugebėjo vėl truktelėti į priekį (35:27), bet Žanis Peineris realizavo baudas ir taip priartino svečius – 29:35.

Dviem dėjimais antrąją mačo dalį pradėjusi „Budučnost“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 39:29. „Lietkabeliui“ pavyko per pusę sumažinti deficitą (42:47), bet šeimininkai vėl susigrąžino persvarą (56:46), o prieš lemiamą atkarpą Vitalijaus Černijaus auklėtiniai atsiliko 8 taškais – 49:57.

Prie sienos prispaustas „Lietkabelis“ ketvirtąjį kėlinį pradėjo itin agresyviai žaisdamas gynyboje, kai varžovams 4 minutes neleido pelnyti taškų, o patys panevėžiečiai įmetė 7 be atsako – 56:57. Atkutę oponentai atsakė savo spurtu 9:0, po kurio skirtumas vėl tapo dviženklis – 66:56. „Lietkabelis“ išsigelbėjimui turėjo 3 minutes, bet to padaryti nepavyko.

„Budučnost“: Kyle‘as Gibsonas 17 (5 rez. perd.), Nikola Ivanovičius 12, Suadas Šehovičius ir Zoranas Nikoličius po 10.

„Lietkabelis“: Žanis Peineris 13, Adas Juškevičius (8 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius, Kšištofas Lavrinovičius, Vaidas Čepukaitis ir Žygimantas Skučas po 7.