.

Teismas: Buvęs teatro vadovas iš darbo atleistas pagrįstai

Trečiadienį Panevėžio apygardos teismas paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo atmestas Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatrui vadovavusio L. Z. ieškinys dėl jam skirtos nuobaudos – atleidimo iš darbo panaikinimo.

Buvusio teatro vadovo apeliacinį skundą išnagrinėjęs apygardos teismas konstatavo, kad Panevėžio apylinkės teismas išsamiai įvertino visus byloje surinktus įrodymus, atsakė į pagrindinius bylos faktinius ir teisinius aspektus ir bylą iš esmės išsprendė teisingai.

Aukštesnysis teismas pažymėjo, kad L. Z. apeliacinio skundo argumentus paneigia byloje surinktų duomenų visuma.

„Tai, jog pirmos instancijos teismas, įvertinęs byloje esančius įrodymus, padarė kitokias išvadas, nei tikėjosi apeliantas, nereiškia, kad skundžiamas sprendimas yra neteisėtas, nepagristas ar kad teismas pažeidė įrodymų vertinimo taisykles, procesinės ar materialinės teisės normas, reglamentuojančias darbuotojo atleidimą iš darbo už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą“, – nutartyje nurodė teismas.

Atsižvelgęs į visas byloje nustatytas aplinkybes, Panevėžio apygardos teismas padarė išvadą, kad atsakovai Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Juozo Miltinio dramos teatras įrodė, kad L. Z. padaryti pažeidimai – seksualinis priekabiavimas prie pavaldinės bei neatvykimas į darbą be svarbių priežasčių yra šiurkštūs darbo drausmės nusižengimai, ir dėl to darbo sutartis su L. Z. buvo nutraukta teisėtai ir pagrįstai.

 

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X