.

Konkurso „Kur giria žaliuoja“ scenoje – visa Lietuva

Jau trečiąjį kartą į Lietuvos Juozo Gudavičiaus muzikos konkursą „Kur giria žaliuoja“ kviečia Paįstrio kultūros centras, žadantis išskirtinę ir įsimintiną sekmadienio popietės programą.  Lapkričio 11 dieną vyksiantis konkursas pritraukia tiek norinčių dalyvauti kolektyvų, kad norint atrinkti verčiausius dalyvauti organizatoriams tenka gerokai paplušėti. Pasiklausyti chorų ir orkestrų atliekamų kūrinių, įvertinti kolektyvų pasirengimą, pasimėgauti kokybiška muzika kviečiami visi muzikos mylėtojai.

„Kur giria žaliuoja“ konkurso programa simboliškai prasidės ten, kur paskutiniąsias savo gyvenimo dienas leido, prie vargonų palinkęs grojo maestro Juozas Gudavičius – Paįstrio Švč. Mergelės Marijos Globos bažnyčioje. Čia dar prieš vidurdienį, pasibaigus mišioms, koncertuos Šilagalio kultūros centro orkestras „Sklepučini“.

Kiek vėliau žiūrovai kviečiami vykti į Paįstrio kultūros centro Bernatonių padalinį (Draugystės g. 7, Bernatonių k., Panevėžio r.), kur vyks didysis chorų ir orkestrų pasirodymai. Būtent čia šeši chorai iš Vilniaus, Jurbarko, Šiaulių, Kauno, Kėdainių ir Aukštaitijos regiono bei trys pučiamųjų instrumentų orkestrai iš Druskininkų, Vilniaus ir Panevėžio rajono susirems muzikinėje kovoje. Kolektyvų pasirodymus ir prizines vietas jiems skirs kompetentinga žiuri komisija. Konkursinė orkestrų ir chorų programa yra atvira visiems susidomėjusiems: Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos, Panevėžio rajono savivaldybės rėmimo dėka įėjimas yra nemokamas.

Lietuvos Juozo Gudavičiaus muzikos konkursas „Kur giria žaliuoja“ yra bene vienintelis tokio pobūdžio renginys Lietuvoje – ne „Dainų šventė“ metu vienoje scenoje suburiantis chorus ir orkestrus iš visos šalies.

„Kiekvienas konkurse dalyvaujantis kolektyvas turi atlikti bent vieną kompozitoriaus sukurtą kūrinį. Maestro Juozas Gudavičius yra sukūręs 72 dainas, 51 giesmę, 3 mišias, 46 kūrinius pučiamųjų orkestrams ir 6 kūrinius fortepijonui, tad rinktis yra iš ko. Žinoma, vienas žymiausių ir dažniausiai kolektyvų pasirenkamų kūrinių yra „Kur giria žaliuoja“. Ir patikėkite manimi, kas kartą Lietuvos  Juozo Gudavičiaus muzikos konkurso scenoje toji daina nuskamba  vis kitaip, didingai, įkvėpiančiai“, – pasakoja Paįstrio kultūros centro direktorė Daiva Kiršgalvienė.

Lietuvos Juozo Gudavičiaus muzikos konkursas šiais metais skiriamas įprasminti ne tik žymaus kompozitoriaus, chorvedžio, pedagogo, vargonininko kūrybą, bet taip pat pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Šį konkursą globoja Juozo Gudavičiaus dukra, poetė, dainų tekstų autorė Regina Algė Gudavičiūtė.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X