.

Prastas trečias kėlinys sugadino rungtynes Kaune

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (4/3) komanda, kuri svečiuose 58:71 (18:12, 20:21, 6:22, 14:16) nusileido titulą ginantiems Kauno „Žalgirio“ (7/1) krepšininkams.

Per pirmąsias 3 minutes „Lietkabelis“ nepelnė taškų (0:4), bet atidaręs taškų sąskaitą sulig Vytenio Lipkevičiaus taikliu metimu vėliau ir išsiveržė į priekį – 7:4. Antanas Kavaliauskas atsakė dvitaškiu (6:7), tačiau panevėžiečiai įmetė dar 9 taškus iš eilės ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 16:6. Iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ priartėjo – 12:18.

Antrajame ketvirtyje šalies čempionai startavo 5 taškais be atsako – 17:18. Sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes žalgiriečiai persvėrė rezultatą savo naudai – 26:24. Vis dėlto svečiai atsakė spurtu 7:0, po kurio vėl susigrąžino iniciatyvą – 31:26. Įpusėjus mačui skirtumas tarp komandų nepakito – 38:33.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ ėmė strigti suaktyvintoje ir sutankintoje „Žalgirio“ gynyboje: šeimininkai pirmiausia išlygino rezultatą (40:40), o netrukus įgijo ir 5 taškų pranašumą – 45:40. Situaciją panevėžiečiams kiek pagerino Mindaugo Kupšo taškai – 43:45. Čia pat Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai laimėjo atkarpą 10:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 55:43. V.Lipkevičiaus baudos metimas pabaigė trečiąją atkarpą – 44:55.

„Lietkabelis“ neketino pasiduoti ir ketvirtajame kėlinyje sužaidus 3 minutes priartėjo – 51:57. Greitai „Žalgiris“ atsakė savo atkarpa 6:0, po kurios vėl atitrūko – 63:51. Panevėžiečiai ir vėl sugebėjo kiek atsitiesti – 56:63. Vis dėlto Edgaras Ulanovas įmetė baudą, Aaronas White‘as pridėjo tritaškį (67:56) ir per likusias 2 minutes „Lietkabelis“ nebeatsitiesė.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis (6 atk. kam.) ir Aaronas White’as (3/4 tritaškiai) po 13, Brandonas Daviesas 10.

„Lietkabelis“: Mike’as Morrisonas 16, Paulius Valinskas ir Vytenis Lipkevičius po 9, Franas Pilepičius 8.