.

G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje – P.Šiaučiūno paroda

Rugpjūčio 7 d. 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks Povilo Šiaučiūno jubiliejinės parodos, skirtos dailininko 70-mečiui, atidarymas. II a. ekspozicijų erdvėse bus eksponuojama grafika, kuluaruose – ekslibrisai, I a. ekspozicijų stenduose – fotografijos ir dokumentai. Iš ciklo „Nacionalinė valstybė ir Lietuvos meno kūrėjai“.

P. Šiaučiūnas gimė 1948 m. rugpjūčio 7 d. Klaibūnų kaime Anykščių rajone. 1967–1971 m. mokėsi Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume. 1978 m. baigė Valstybinės konservatorijos Klaipėdos kultūros fakulteto Dailės skyrių. Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Menininkas kuria ekslibrisus, lakštinę grafiką, plakatus, yra sumaketavęs keletą knygų, katalogų. Lietuvoje ir užsienyje puikiai žinomi dailininko ekslibrisai, kurių yra sukūręs virš tūkstančio. Tai dekoratyvūs, juodai balti, rupaus štricho, stilizuotų, liaudiškų formų lino raižiniai, kuriuose atsiskleidžia menininko sugebėjimas lakoniškomis priemonėmis nusakyti jų savininkų veiklą, polinkius, charakterį.

„Kokia laimė pasinerti į bekraštį kūrybos pasaulį, kai išnyksta tikrovė, o sielą gaivina paties sukurtos erdvės. Kokia laimė, kai gali skristi lyg paukštis virš žalių, mėlynų, raudonų gimtinės laukų, kur skamba žolynų sutartinės. Kokia laimė nuklysti į fantazijos šalį, kur nėra neteisybės, piktumo, godumo, kur gyvena mano geriausi draugai. Kūryba – tai vaistas nuo daugybės žemiškų ligų, problemų, gyvenimo negandų… Tik mylėdamas ir kurdamas buvau savimi“, – taip menininkas apibūdino savo kūrybą.

Savo darbus dailininkas eksponavo virš 200 parodų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje: Baltarusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Čekijoje, Jugoslavijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Italijoje, Meksikoje, JAV, Australijoje, Kinijoje ir kitose šalyse.

G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriuje saugomas P. Šiaučiūno asmeninis archyvas: ekslibrisai, lakštinės grafikos, akvarelės darbai, įvairūs dokumentai.

Paroda veiks iki rugpjūčio 27 d.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X