.

A galerija kviečia į parodos atidarymą

Vasario 15 d. 16 val. J.Miltinio dramos teatre atidaroma fotografijų paroda skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimui “Šimtmetis ir akimirka”

Parodos dalyviai: Orlandas Butkus, Marija Šileikaitė – Čičirkienė, Aida Garastaitė, Evaldas Ivanauskas, Valentinas Pečininas, Tadas Povilonis, Andrius Repšys,Lionginas Skrebė, Aurimas Strumila, Jonas Strumila

“Šimtmetis ir akimirka”

Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą da-barčiai bei dabarties klausimus praeičiai: ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per Šimtmetį, kokius svarbiausius tikslus keliame sau artėjant naujam – antrajam Šimtmečiui.
Panevėžio fotomenininkai, rengdami šią parodą, savo kūriniais prisideda prie reikšmin-giausios Lietuvos istorijos datos paminėjimo. Eksponuojami darbai labai glaudžiai susiję su valstybe, jos žmonėmis, istorija. Autoriai šią temą plėtoja įvairiais rakursais – vieniems, tai iškilios Lietuvos asmenybės ar tam tikri kasdienybės atspirties taškai, reliktai, sąsajos tarp praeities ir dabarties, kiti – mato valstybę paprasto, artimo žmogaus atvaizdu, kasdienybės fiksavimu, landšafto grožiu iš paukščio skrydžio. Fotomenininkų sustabdytos akimirkos – mažytės, bet svarbios detalės, iš kurių kiekvienas mūsų sudėliojame didžiulę laikmečio dėlionę. Akimirkos, skatinančios žiūrovą – visus mus mąstyti, spręsti tam tikrus mūsų būties klausimus, medituoti tarp praeities ir dabarties, skatinančios patriotinį poveikį bei pilietinį auklėjimą naujajai kartai. 
Pasidžiaukime sustabdyta akimirka Šimtmečio Lietuvoje.

Parodos kuratorius Valentinas Pečininas

Parodą ne spektaklio metu galima apžiūrėti antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 11 ik 14 val. iki 2018 kovo 14 dienos.

 

 

 

 

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X