Vilniaus apygardos administracinis teismas išplovė mero mundurą

Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino Ryčio Mykolo Račkausko skundą ir panaikino 2017 m. rugpjūčio 9 d. VTEK sprendimą.

Rytis Mykolas Račkauskas reikalavo panaikinti 2017 metų rugpjūčio 9 d. Vyriausiosios Tarnybinės Etikos komisijos sprendimą, kuriame išnagrinėjus miesto Tarybos narių pranešimą konstatuojama, kad Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1-os dalies 2 punkto bei 11 straipsnio 1-mos ir 2-os dalių nuostatas įpareigojančias vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, o jam kilus nusišalinti, kai  2017 m. balandžio 28 d. ne tik balsavo dėl miesto Tarybos sprendimų dėl Panevėžio Senvagės teritorijos kompleksinio sutvarkymo, dėl poeto J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo, dėl Skaistakalnio parko ir jo prieigų sutvarkymo, kurį laimėjo skandalingai spėjusi  pagarsėti MB „Pupa – Strateginė urbanistika“ ir kuriais galbūt suinteresuotas jo sūnus.

Trečiuoju asmeniu byloje buvo nurodyta Panevėžio miesto Taryba, tačiau teisme vietoje pranešimą rašiusių miesto Tarybos narių, miesto Tarybą atstovavo Savivaldybės teisės skyriaus vedėja Daiva Svirelienė. Mero veiksmus apskundusios opozicijos atstovai savo motyvų išdėstyti negalėjo.

Vasario 16
Padidinti šriftą