.

100-asis Lietuvos valstybės atkūrimo gimtadienis sutinkamas išradingai ir pakiliai

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio laukimas Panevėžio rajono savivaldybėje pažymėtas įvairiais renginiais. Artėjančiam valstybės gimtadieniui kūrybingai ir pakiliai ruošiasi rajono švietimo, ugdymo, kultūros įstaigos, bendruomenės – puošiama aplinka, vyksta pilietinės akcijos, pasididžiavimą savo valstybe ugdantys renginiai.

Visos švietimo įstaigos, kultūros centrai jau nuo metų pradžios savo pastatus apšvietė trispalvėmis instaliacijomis. Vakarais spindinti geltona, žalia, raudona šviesa sukuria šventišką nuotaiką, primena artėjančią svarbią datą.

Itin šventiškai atrodo Ramygalos kultūros centras. Pastato langai papuošti meniškais trispalviais karpiniais. Juos savo rankomis kartu gamino kūrybinių šventės laukimo dirbtuvių dalyviai, vykdydami pilietinę akciją „Tautos gyvybės medis visuose languose“.

Viena įspūdingiausių Panevėžio rajono savivaldybės dovanų Lietuvos gimtadienio proga – rekordinio 1000 metrų ilgio numegztas Tautinis Nepriklausomybės šalikas. Tai dar praėjusių metų vasario mėnesį kilusios pilietinės iniciatyvos rezultatas. Savo rankų darbštumu ir širdžių šiluma prie šios idėjos prisidėję žmonės pagerbti vasario 10 d., Panevėžio rajono savivaldybės didžiojoje salėje vykusiame finaliniame renginyje.

Trispalviu šaliku – tautos bendrystės ir vienybės simboliu – Savivaldybės administracijos darbuotojai ir Tarybos nariai vasario 16 d. apjuos Savivaldybės pastatą. Vyks iškilmingas šventinis Tarybos posėdis. Jo dalyviai galės pasigrožėti didžiosios salės fojė eksponuojama paprotinių amatų meistrų – Irenos Onos Vilienės ir Gvido Vilio tradicinių tautinių juostų paroda.

Malonią dovaną ne tik Panevėžio, bet ir kaimyninių rajonų gyventojams paruošė Upytės tradicinių amatų centras. Jie kviečiami į nemokamą edukacinę programą „100 draugystės juostelių Lietuvos valstybei“. Visi norintieji mokomi tradiciniu būdu nusivyti trispalvę juostelę, kurią galima naudoti kaip apyrankę riešui papuošti.

Šventės laukimo renginiuose noriai dalyvauja rajono jaunimas. Jauni žmonės aktyviai įsijungė į tęstinį projektą „Šimtmečio protmūšis“. Trijų renginio turų serija skirta puoselėti Lietuvos istorinį atminimą bei skatinti žmonių bendravimą ne tik vietos bendruomenėse, bet ir visame rajone. Projektas vykdomas Berniūnų, Daukniūnų ir Piniavos bendruomenių iniciatyva.

Rajono atvirame jaunimo centre Ramygaloje pirmą kartą vyko Jaunųjų talentų ringas, kuriame varžėsi ne tik rajono seniūnijų jaunimas, bet ir svečiai iš Kėdainių rajono bei Panevėžio miesto.

Šeštadienį rajono mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narės Guodos Burokienės organizuojamame istorinių žinių konkurse „100 klausimų ir atsakymų apie Lietuvą“.

Vaikai ir jaunimas su dideliu entuziazmu dalyvauja bibliotekose, mokyklose, lopšeliuose-darželiuose vykstančiose kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose piešia atvirukus Lietuvai, rašo laiškus, kuria linkėjimus, posmus gimtajai kalbai, Tėvynei Lietuvai.

Vasario 15 d. Velžio lopšelis-darželis ir biblioteka organizuoja bendrą pilietinę akciją, kurios dalyviai apjuos darželį gyva rankų grandine, pasipuošę trispalvėmis riešinėmis.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X