.

Gavus ekspertų išvadą – naujas posūkis mažamečio mirties byloje

Panevėžio apygardos prokuratūroje priimtas sprendimas perkvalifikuoti ikiteisminį tyrimą, atliekamą dėl šią savaitę sostinės ligoninėje mirusio kūdikio iš Pasvalio rajono. Tai padaryta gavus teismo medicinos ekspertų pažymą dėl berniuko mirties priežasties.

Vasario 2 dieną į Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikas iš Respublikinės Panevėžio ligoninės buvo atvežtas mažylis, kuriam neseniai sukako 1 metukai. Į Panevėžį jis tą pačią dieną buvo atvežtas iš Pasvalio ligoninės, kur gydytas sušlubavus sveikatai. Vis blogėjant berniuko būklei, sostinės medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Medikams įtarus, kad vaiko mirties priežastimi galėjo tapti galvos smegenų trauma, Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 137 straipsnį („Sunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo“).

Tačiau vasario 8 dieną gavusi teismo medicinos ekspertų išvadas dėl berniuko mirties priežasties, ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė priėmė sprendimą tyrimą perkvalifikuoti į BK 229 straipsnį („Tarnybos pareigų neatlikimas“). Ekspertai nustatė, kad mažamečio mirtis nėra smurtinė, jis mirė dėl plaučių uždegimo sukeltų komplikacijų.

„Ikiteisminio tyrimo metu bus išsiaiškintos visos vaiko mirties aplinkybės ir, jei bus nustatyta, kad jis mirė dėl netinkamai medicinos darbuotojų atliktų pareigų, kaltieji asmenys bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė prokurorė J. Sabaliauskienė.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai. Baudžiamasis kodeksas numato, kad asmuo dėl tarnybos pareigų neatlikimo gali būti baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus 
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X