„Schmitz Cargobull“ sukūrė energiją taupančią „Transformers“ puspriekabę

Energiją taupanti Transformerspuspriekabė 15 proc. sumažina CO2 emisijos kiekį lyginant su įprastomis puspriekabėmis. Pritaikius visumą priemonių vystant „Trasformers“ projektą, CO2 išmetamų dujų kiekį galima sumažinti iki 25 proc. „Dalyvavimas „Transformers“ projekte yra mūsų svarus indėlis į ženklų CO2 emisijos mažinimą“ – džiaugėsi Boris Billich, bendrovės „Schmitz Cargobull“ valdybos narys. 2017 m. gruodį puspriekabė pelnė Europos transporto apdovanojimą už tvarumą tausojant aplinką.

„Schmitz Cargobull“ ekspertų komanda kartu su 13 partnerių – komercinių transporto priemonių pramonės atstovų – kūrė energiją taupančią puspriekabę, galinčią iki 15 proc. sumažinti išmetamųjų CO2 dujų kiekį. Europos Komisijos finansuotas projektas buvo sėkmingai įgyvendintas 2017 m. rugpjūtį.

„Kaip pagrindą pasitelkėme klasikinę užuolaidinę puspriekabę, turinčią elektrinę transmisiją ir energijos rekuperacijos sistemą“, – paaiškino Roland Klement, įmonės „Schmitz Cargobull AG“ valdybos narys, atsakingas už mokslinius tyrimus ir plėtrą.

Įmontuotas akumuliatorius ir elektrinis variklis per pavarų dėžę ir išilginį veleną perduoda galią į varomąją ašį. Dėka šio sprendimo užtikrinama, kad elektros varomoji jėga būtų tiekiama pagal poreikį – „Hybrid on demand“ funkcijai atlikti. Siekiant apsaugoti 22 kWh galios akumuliatorių nuo smūgių, jis įmontuotas tarp puspriekabės rėmo sijų.

 „Elektros sistema gali pasiekti iki 80 kW galingumą ir 200 Nm didžiausią sukamąjį momentą“, – tikino R. Klement. Hibridinė pavara padidina bendrą puspriekabės svorį 1 140 kg. Daugiau techninės informacijos galite rasti tinklalapyje http://www.transformers-project.eu/.

 Pakeista aerodinamika: patobulintas priekinės ir šoninių sienų bei galinių durų aerodinaminis dizainas, pridėtas naujas laisvai reguliuojamo aukščio stogas.

Ateityje modulinė sistema suteiks galimybę montuoti į standartines puspriekabes bet kokią įrangą ir jos priedus.

„Pradėdami kurti prototipą, nesiekėme vienetinio produkto. Panaudojome standartinę puspriekabę kaip pagrindą ir pritaikėme gamybos elementus“, – paaiškino R. Klement. Dėl to galime šį produktą gaminti vadovaudamiesi standartiniu gamybos procesu, laikydamiesi visų tinkamumo eismui reikalavimų.

 Beniliukso regionas jau rengia planus, kaip išvalyti miestų centrus nuo išmetamųjų teršalų. Projekto įkvėptos technologijos, pavyzdžiui, izoterminės puspriekabės, turinčios elektrinį šaldymo įrenginį, akumuliatorių ir generatorių, galėtų puikiai pasitarnauti paskutiniame tiekimo grandinės etape.

Transporto priemonėse naudojami išmanieji jutikliai ir telematika, taip pat transporto proceso skaitmeninimas galėtų padėti pasiekti didesnį tvarumą ir ekonominį našumą šioje srityje.

Apie Schmitz Cargobull

Įmonė „Schmitz Cargobull AG“, per metus pagaminanti apie 58 000* transporto priemonių ir samdanti apie 5 800* darbuotojų, yra Europos puspriekabių, priekabų kėbulų ir priekabų, skirtų kontroliuojamos temperatūros režimo reikalaujančioms prekėms, bendriesiems kroviniams ir biriems produktams, lyderė. Bendrovės pardavimai 2016–2017 m. verslo metais siekė apie 2 mlrd. eurų. Ši Šiaurės Vokietijoje savo veiklą pradėjusi pramonės įmonė iš pradžių parengė visapusišką prekės ženklo strategiją ir nuolat kiekviename lygmenyje diegė kokybės standartus: nuo mokslinių tyrimų ir plėtros iki gamybos bei specializuotų paslaugų, pvz., konsultavimo, priekabų telematikos, finansavimo, atsarginių dalių ir naudotų transporto priemonių tiekimo.

Vasario 16
Padidinti šriftą