Panevėžio kraštotyros muziejuje bus atidaryta senųjų apšvietimo priemonių paroda

2017 m. gruodžio 5 d. 17 val. Panevėžio kraštotyros muziejuje bus atidaryta Kalėdų šventei skirta senųjų apšvietimo priemonių paroda „Šviesos prisiminimai“. Joje pamatysite evoliucionuojančias apšvietimo priemonės nuo balanos iki elektros lemputės.

Tamsoje ir šaltyje apmirusi gamta artėja į savo pradžią – baigiasi trumpiausių dienų laikotarpis, ateina Saulės ir dienos sugrįžimo šventės. Visi laukia gyvybės ir šviesos atsinaujinimo. Saulės atgimimo dieną į Žemę nusileidžia Kalėdos. Jos sušildo mūsų širdis brangiais vaikystės prisiminimais, troškimu, kad kiekviena gyvenimo diena būtų pripildyta artimųjų šilumos ir meilės, kad kelias, kuriuo toliau eisime, vestų į dvasios ramybę, santarvę, darną. Visiems reikia šviesos malonių. Tik šviesoje matome artimųjų akis, ji leidžia visokeriopai pažinti ir patirti.

Kalėdinėje parodoje „Šviesos prisiminimai“ eksponuojame ir pačią primityviausią priemonę pasišvieti – balaną, ir praėjusiame amžiuje žmonių sukurtus šviesos šaltinius: liktarnas, žibalines ir primusines lempas, žibintus, žvakides. Eksponatai yra atkeliavę ir iš kaimo glūdumos pirkių, ir iš turtingų namų. Vienus jų žmonės pasigamino patys, kiti gi – išmanių meistrų rankų darbo rezultatas. Vieni naudoti ne tik kaip šviesos šaltiniai, bet buvo ir namų puošmena, o su kitais kaime pasišviesdavo atlikdami ūkio darbus.

Parodoje eksponuojami šviesos šaltiniai iš Pasvalio krašto muziejaus ir Panevėžio kraštotyros muziejaus fondų. Eksponatus prieš parodą restauravo ir ekspozicinę išvaizdą suteikė Panevėžio kraštotyros muziejaus metalo restauratorė Birutė Kaziukonienė.

Prieš šventes muziejuje apsilankiusiems svečiams parengtos edukacinės programos „Saulėgrįžos ratu: Kalėdos“ ir „Danutės Kalėdų stebuklas“. Tradiciškai į kalėdinę edukacinę programą gruodžio 16 d., šeštadienį, yra kviečiamos šeimos.

Susitikime apšvietimo priemonių parodoje „Šviesos prisiminimai“. Tegul praėjusių amžių šviesa pripildys Jūsų širdis ir namus. Per knibždančių darbų ir rūpesčių labirintus padėkime ateiti ramybės laikui.

Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas

Pin It on Pinterest