.

Dailės galerijoje – R. Sereikaitės tūriniai meno objektai

Vasario 8 d. 17 val. Dailės galerijoje atidaroma Raimondos Sereikaitės paroda „Vakar sapnavau ateitį“.

Iš Panevėžio kilusi R. Sereikaitė Vilniaus dailės akademijoje baigė skulptūros bakalauro ir magistrantūros studijas. Savo meninę veiklą dažniausiai ji realizuoja tūriniuose objektuose, nors menininkės kūrybiniame lauke galima atpažinti ir instaliacinio meno padarinių.

R. Sereikaitė kūryboje dėmesį koncentruoja į tris svarbiausius aspektus: spalvą, formą, tūrį, o idėjų semiasi iš urbanistinės architektūros, ją fragmentuodama, konstruodama ar dekonstruodama. Personalinėje parodoje „Vakar sapnavau ateitį” menininkė pristatys šiek tiek kitokius kūrinius nei įprastai – tai lyg instinktyvus poreikis išsivaduoti iš praeities šešėlių. Pabudusi iš sapno, ji kvies spontaniškai pažvelgti į dabartį: tokią, kokia galėtų būti, jei dažniau svajotume ir dalykus sukeistume vietomis.

Parodoje vyraujanti švari, nuo pridėtinių reikšmių „apvalyta” estetika primena tobulybės ieškojimą ir būdą kurti naujas, savas taisykles. Ji skelbia viltį ir drąsą sapnuoti idealesnį rytojų. Spalvos ir formos pagalba autorė išreiškia pozityvias ateities vizijas, kurias įprasmina vienas kitą papildančiuose meniniuose objektuose. Atsidurti tarp realybės ir fantazijų bei kitaip, neįprastai patirti kasdienybę – tai menininkės metamas iššūkis žiūrovui.

„Vakar sapnavau ateitį“ – jau ketvirtoji autorinė R. Sereikaitės paroda. Aktyvią meninę veiklą atspindi ir eilė grupinių parodų Lietuvoje ir užsienio valstybėse: Gruzijoje, Ispanijoje, Italijoje, Nyderlanduose bei Prancūzijoje. Menininkė yra pelniusi Tautos fondo (JAV) paskirtą Elenos Urbaitytės stipendiją.

Paroda Dailės galerijoje veiks iki kovo 5 dienos.

x

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.

Sutinku Nesutinku
Keisti šrifto dydį
Didelis kontrastas
X